Uşak Ufuk
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
27 Mayıs 2019 Pazartesi 08:30

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

UŞAK

2. İCRA DAİRESİ

2009/5468 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Uşak, Merkez , 4555 Ada, 6 Parsel, Karaağaç Mahalle, arsa vasıflı taşınmaz üzerinde Bodrum+2 katlı , dış kapısı ve pencere korkulukları demir, doğramalı, merdiven basamakları mozaik kaplamalı, dışı sıvalı ve boyalı, çatışı ahşap, üzeri kiremit kaplamalı taşınmaz olduğu tespit edilmiştir. Zemin kat 2+1 odalı, salon, oturma odası, yatak odası, mutfak, banyo, ve Wc den oluşmaktadır. Salon ve yatak odasının salon ve yatak odasının tabanı rabıta tahta, oturma odasının tabanı laminant oda kapıları ahşap, pencereler pvc, duvarları kara sıvalı, ve bayolıdır. Mutfak bölümünün duvarları sıvalı ve boyalı, tezgah altı ve üstünde mutfak dolabı mevcuttur. Balkon kısmının tabanı mozaik, korkulukları demir, doğramalıdır. Wc ve banyonun tabanı ve duvarları fayans kaplamalıdır. Birinci kat 2+1 odalı, salon, oturma odası, yatak odası, mutfak, banyo ve WC den oluşmaktadır. odaların tabanı rabıta tahta, kapılar ahşap, pencereler pvc duarları sıvalı boyalıdır. mutfak bölümünün duvarları sıvalı ve boyalı tezgah üstü ve arası seramik, kaplamalıdır. tezgah altı ve üstünde eski mutfak dolabı mevcuttur. Balkon kısmının tabanı mozaik, korkulukları demir doğramalıdır. Wc banyonun tabanı ve duvarları fayans kaplamalıdır. Zemin kat 1. kata göre daha bakımlı durumdadır. Bodrum kat dış kapısı demir doğramadır. Bodrum katta bulunan odaların tabanı eski rabıta tahta, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Diğer bir mahal ise eşya deposu olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Karağaç Mah. Tekmen Uluyolu Cad. N: 90/1 Merkez / UŞAK

Yüzölçümü : 190 m2

Arsa Payı : 1/4

İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizamda 3 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir. 

Kıymeti : 64.200,00 TL(hisse değeri) 

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 

1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:45 - 10:55 arası

2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:45 - 10:55 arası

Satış Yeri : Uşak İcra Müdürlükleri Koridoru

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/5468 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ