Uşak Ufuk
28 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
01 Ekim 2019 Salı 08:30

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

UŞAK

1. İCRA DAİRESİ

2018/1735 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşımaz Uşak Merkez Selviler Köyü, Karakıran mevkii, 111 ada, 28 parsel, 8.433,41 m² tarla vasfındadır.Bilirkişi raporuna göre : Taşınmazın bulunduğu yöre kuru tarımda yoğun olarak üretimi yapılan tarım ürünleri (buğday,bamya,haşhaş, ve mısır) ekilmektedir.Toprak özelliklerine göre hafif dalgalı bir topografyaya sahip olup eğimi %2-3, orta derin topraklı,toprak bünyesi kumlu,tınlıdır. Tuzluluk, alkalilik, taşlılık ve direnaj problemi yoktur. Devlet Su İşleri Teşkilatı tarafından Derbent Köyü sulama göletinin kapalı sistem sulama tesisinden sulanma imkanına saip olan taşınmaz, verimlilik kabiliyetine göre her türlü sulu tarım ürünü yetiştirmeye uygun verim sevesi iyi 2.sınıf sulu tarım arazisidir. Taşınmazın güneyinde bulunan bir kısmının üzerinde 3-5-10 cm çaplarında orta sıklıkta meşe ağaççıklarının bulunduğu görülmüştür. Selviler Köyü yerleşim yerine 4-5 km mesafededir. Küzeyinde kadastral yola cephesi vardır.

Adresi : Uşak Merkez Selviler Köyü Karakıran Mevkii

Yüzölçümü : 8.433,41 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Yok 

Kıymeti : 51.359,46 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır (Tapu kaydındaki gibidir)

1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Köme Mh.Taslak Sk.Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1735 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2019

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.