Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teknoloji çalıştayı yapıldı
18 Kasım 2019 Pazartesi 07:12

Teknoloji çalıştayı yapıldı

Teknoloji çalıştayı yapıldı

 

 

 

 

[PAGE]
Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleşen çalıştayda tekstil geri dönüşümün Uşak ve dünyadaki mevcut durumu ve sektör sorunları görüşüldü. Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (UTTO) düzenlediği 1. Sürdürülebilir Üretim Teknolojileri Çalıştayı, ‘’Tekstil Geri Dönüşüm Sektöründe Belgelendirme ve Sertifikasyon Süreçleri " konu başlığında gerçekleşti. Koordinatörlüğünü Doç Dr. Yılmaz Bayar’ın yaptığı çalıştaya Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, Meclis Başkanı İsmail Karaman ve çok sayıda firma temsilcileri katıldı. Çalıştay, tekstil geri dönüşüm sektörünün Uşak’taki önemi ve UTTO’nun sektörde gerçekleştirdiği faaliyetleri özetleyen sunumu ile başladı.
 
 firmaların sertifikasyon, belgelendirme eksikliğinden mevcut pazarda yaşadığı sorunlar sunumuyla devam etti
Sonrasında UTSO Genel Sekreteri Caner Urhan’ın Uşak’da tekstil geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firmaların mevcut sertifikasyon, belgelendirme süreçleri hakkında sayısal verilerin paylaşılması ve firmaların sertifikasyon, belgelendirme eksikliğinden mevcut pazarda yaşadığı sorunlar sunumuyla devam etti.
Çalıştayda; Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Eren Öner, ‘’Dünyada Tekstil Geri Dönüşüm Sektöründe Yeni Teknolojiler, Avrupa/Dünya Pazarındaki Önemi’’, Etko Ekolojik Tarım Kontrol Organizasyonu Ltd. Şti. Genel Müdürü Dr. Mustafa Akyüz, ‘’ Tekstil Sektörüründe Geri Dönüşüm Standartları (GOTS, OCS, GRS, RCS) Hakkında Belgelendirme ve Sertifikasyon Süreçleri’’, Simurg Tasarım Dan. Rek. Tekstil San. Tic. Ltd. Şti Firma Yetkilisi Mukadder Özden, ‘’Geri Dönüşüm Sertifikasyonlarının Firmanın Ürün Pazarlama ve Satışı Konusundaki Olumlu Katkıları ve Deneyim Paylaşımı’’ sunumları ile devam etti.
 
belgelendirme eksikliğinden mevcut
 pazarda yaşadığı sorunları dile
getirdiğimiz sunumuyla yer aldı
Çalıştayın son bölümümde ise katılımcıların sorularına cevap verildi. Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleşen Sürdürülebilir Üretim Teknolojileri Çalıştayına katıldım sağladık. Çalıştayda tekstil geri dönüşümün Uşak ve dünyadaki mevcut durumu ve sektör sorunları gündeme getirilerek, çözüm önerileri tartışıldı.
Odamızda Uşak’da tekstil geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firmaların mevcut sertifikasyon, belgelendirme süreçleri hakkında sayısal verilerin paylaşılması ve firmaların sertifikasyon, belgelendirme eksikliğinden mevcut pazarda yaşadığı sorunları dile getirdiğimiz sunumuyla yer aldı.
HABER: HALİL ASLAN
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.