Uşak Ufuk
20 Haziran 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tekrardan aday olacak mı?
26 Ekim 2018 Cuma 08:52

Tekrardan aday olacak mı?

2019 yerel seçimleri için belediye başkanlığı için aday adayı olanlar yavaş yavaş netleşmeye başlıyor.

2019 yerel seçimleri için belediye başkanlığı için aday adayı olanlar yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Bu seçimi, iktidar partisi AK Parti açısından farklı kılan bir etmen de, 4'üncü kez yerel seçimlere katılacak olması ve partinin 3 dönem kuralı... Önceki hafta AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve özellikle büyükşehirleri kast ederek, 3 dönem kuralına takılanların genel merkezi rahatlatmasını ifade etti.  Uşak'ta ilçe bazında AK Parti'den 3 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan başkan henüz yok. Fakat Sivaslı Selçikler Beldesi'nde 6 dönemdir Belediye Başkanı olan Osman Çakar, AK Parti'den 3. dönem üst üste seçildi ve göreve devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.  Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Osman Çakar, "Bir süre önce Antalya'da bir toplantı oldu ve oturumu TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım yönetti. Burada 3. dönem konusunu kendisine ilettik ve bizden çalışmamızı ve hizmet üretmemizi istedi. Ben bu dönemde de tekrar aday adayı olacağım ve vatandaşın da göreve devam etmemiz yönünde bir beklentisi var" dedi. 

YERİ GELİYOR YANGINA MÜDAHALE EDİYOR

Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, tam 26 yıldır görevde kalarak, Türkiye’nin en eski ikinci belediye başkanı oldu. 31 yaşındayken dönemin Anavatan Partisi’nden Selçikler Belediye Başkanı seçilen Osman Çakar, şu anda 6’ıncı döneminde. 26 yıldır yapılan tüm yerel seçimlerinden birincilikle çıkarak belediye başkanı seçilmesinin sırrını anlatan Osman Çakar, “Hiçbir zaman için kibir yapmadım, vatandaşa tepeden bakmadım ve her dertleriyle ilgilendim. Gurur, kibir ve büyüklenme bir belediye başkanını veya yöneticiyi bitirecek olan hastalıklar. Bunlar sadece başkan veya diğer yöneticileri kapsamaz aynı zamanda ekiplerindeki görevliler için de geçerlidir” dedi. Osman Çakar, yaklaşık 2 bin nüfuslu Selçikler'de, 1992'den bu yana Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. Daha öne bu konuda bir açıklama yapan Osman Çakar, siyasette elde ettiği başarıyı şu sözlerle açıklamıştı: “Beldemiz 2 bin 18 nüfuslu. Beldede 5 dönem belediye başkanlığı yapmak çok zordur. Küçük yerlerde yaşayanlar bilir. Fakat ben 1992 yılından bu yana geçirdiğim 6 seçimde deoy oranımı yükselttim. Şimdi yaklaşık yüzde 68 oy oranı ile göreve geldim.  1992, 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden,  2004 ve 2009 ve 2014 seçimlerinde Ak Parti’den belediye başkanı seçildim. Beldenin sorunları sadece başkan olarak koltukta oturmakla çözülmüyor. Gerektiğinde itfaiye ekibiyle yangın söndürüyorum, cenaze yıkıyorum. Acıda da mutlulukta da hep ben varım. Siyasi görüşü ne olursa olsun halkımız bana teveccüh gösteriyor. Ben de onların güvenlerini sarsmadan görevimi yerine getiriyorum". 

1991 yerel seçimleri ve sonrasındaki bütün seçimlerden galip ayrıldığını dile getiren Osman Çakar, şöyle söyledi: “Allah’a şükürler olsun ki, halk için yaptığımız çalışmalarımız hep takdir edildi. Vatandaşımız bize teveccüh ederek, mührü bize emanet etti. Ben sadece yol,su, kanalizasyon veya diğer belediye hizmetlerini yapmıyorum. Bunlar bizim asli vazifelerimiz ve söz konusu görevlerin yanı sıra halkın dertlerine çözüm bulmak da bizim boynumuzun borcudur. Doğumda, ölümde, hastalıkta, kederde, mutlulukta, ikili anlaşmazlıklarda ve aklınıza gelecek her konuda vatandaşımın yanında oldum. Kimi zaman bir ağabey gibi, kimi zaman kardeş gibi, kimi zaman da bir hakem gibi davrandım. Yeri geldi, küskünleri barıştırmak bana düştü ve dostların arasını buldum. Yaşım şu anda 57 ve ben hala ilk günkü şevkle ve aşkla vatandaşımıza hizmet ediyorum”. ÖZEL HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ