Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Teşekkür Belgesi verildi
04 Ekim 2018 Perşembe 09:25

Teşekkür Belgesi verildi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın katılımıyla yapılan Uşak Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısının ilk oturumunda, Tarhana Baba lakaplı Mustafa Yeldanlı’ya ‘Uşak Tarhanası Komisyonu’ndaki çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın katılımıyla yapılan Uşak Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısının ilk oturumunda, Tarhana Baba lakaplı Mustafa Yeldanlı’ya ‘Uşak Tarhanası Komisyonu’ndaki çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verildi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Belediyesi’nin kentin yöresel değeri tarhana için gerekli bütün çalışmaları yaptığını ve önümüzdeki günlerde tanıtım için bir dizi etkinliğe imza atacaklarını söyledi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın başkanlığında yapılan Uşak Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısının ilk oturumuna; AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar, il, gençlik ve kadın kolları teşkilatı mensupları da katıldı.

 bir bu konuda kurum ve kuruluşlarla sürekli işbirliği halinde olduklarını belirtti

Toplantıda Uşak Belediye Meclisi’nin kısa bir süre önce kurduğu ‘Uşak Tarhanası Komisyonu’nun başkanlığını yürüten Tarhana Baba lakaplı Mustafa Yeldanlı’ya bir teşekkür belgesi verildi. Mustafa Yeldanlı’ya belgesini teslim eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentteki yöresel yemeklerle ilgili bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini ve bu konuda kurum ve kuruluşlarla sürekli işbirliği halinde olduklarını belirtti. 

Uşak'tan yurtiçi ve yurtdışındaki farklı kentlere iş ve diğer nedenlerle gidecek olanların hediye olarak tarhanayı tercih etmesini isteyen Başkan Cahan, şöyle söyledi: "Hediyeleşme hem dinimiz, hem de kültürümüzün önemli bir parçası. Zaman zaman yakınlarımızı görmek veya iş için farklı şehirlere gidiyoruz. Giderken bütçeyi sarsmayan Uşak tarhanası tercih edilirse, yöresel lezzetimiz daha fazla yayılır" dedi. 

yöresel değerleri tanıtmaya daha fazla ağırlık verdiklerini söyledi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, marka kent ideali için çalışmaları sürdürdüklerini ve yöresel değerleri tanıtmaya daha fazla ağırlık verdiklerini söyledi. Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dev bir Uşak halısı hediye ettiklerini belirten Başkan Cahan, sonrasında farklı ülkelerin devlet başkanları için de halı siparişleri almaya başladıklarını kaydetti. Cahan, “Uşak Belediyesi olarak ilimizin yöresel değerlerinin tanınırlığını artırmak ve bunları gelecek kuşaklara aktarmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Tarhanamızda, lezzeti, kokusu, yapılışı ve kullanılan malzemeleriyle kendine has bir özellik taşıyor. Belediye olarak tarhanamızı tanıtmak adına bir komisyon kurduk ve başına Tarhana Babamız sayın Mustafa Yeldanlı’yı getirdik. İlerleyen günlerde tarhanamızı, dünyaya tanıtacak bir dizi etkinliğe imza atacağız ve bu çalışmalarımızın her biri, marka değeri yüksek tarhanaya bizi götürecek. Şu anda Türkiye'nin neresine giderseniz gidin, Uşak tarhanası birinci sırada yer alıyor. Tarhanamız, gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı piyasalarda, rağbet gören ürünler arasındaki yerini alacak” dedi.

Öte yandan Başkan Cahan, Belediye Meclisi’ni ziyaret eden AK Parti Uşak İl Teşkilatı mensuplarına, çalışmalar hakkında bir brifing verdi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ