Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOBB Yönetim Kurulu’na girdi
23 Mayıs 2018 Çarşamba 10:06

TOBB Yönetim Kurulu’na girdi

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın resmi facebook hesabında Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir'in ilkler şehri Uşak'ta bir ilke imza attığı bilgisi paylaşıldı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın resmi facebook hesabında Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir'in ilkler şehri Uşak'ta bir ilke imza attığı bilgisi paylaşıldı. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden güven tazelediği TOBB 74. Genel Kurulu seçimlerinde TOBB komisyon ve kurulları, görev dağılımları yapıldı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, TOBB Yönetim Kurulu yedek üyeliğinde görev yapacak. Uşak ekonomisinin Ankara’daki temsilcisi olacak. Kandemir ayrıca, Türkiye’nin Dış Ticaret işlemlerinde yaşanılan sorunların değerlendirildiği ve TOBB’un dış ilişkiler alanında önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilecek faaliyetleri ve projelerinin şekilleneceği TOBB Dış İlişkiler Komisyonunda görev alan 7 asil üyeden biri olarak görev aldı. Kandemir, kendisine destek veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Delegelerine teşekkür ederek, aldığı görevin kendisine getirdiği sorumluluğun bilincinde olduğunu ifade ederek; ’’Türkiye’deki tüm oda ve borsalarımız ile işbirliğinde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Bu sonuç sadece benim değil, tüm üyelerimizin başarısı bu nedenle tüm üyelerimize teşekkür ediyorum’’ dedi. Selim Kandemir, “UTSO olarak 2005 yılında AKREDİTASYON sistemi ile büyük adımlar atmaya başladık ve yaptığım her yeniliğin ardından pozitif sonuçların alındığını gördük.  Odamızın bölgemizde sözü geçen ve ortaya koyduğu çalışmalarla örnek gösterilen bir kurum olduğunu görmek bizi her zaman gururlandırdı. Elde ettiğimiz kazanımlar, Ankara’nın gözünden hiçbir zaman kaçmadı ve geçtiğimiz Çarşamba günü TOBB Genel Kurulu’na katılarak başkanımızı seçtik. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu güven tazeledi ve yeni dönemde de ülkemizin dört bir yanında ekonomiye can vermek için çalışan oda ve borsalarımıza KAPTANLIK yapmaya devam edecek. Sayın Hisarcıklıoğlu’nu tebrik ediyor ve Uşak için yaşanan büyük bir gelişmeyi siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Genel kurulda bölgemizdeki odaların destekleri ve Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teveccühüyle TOBB Yönetim Kurulu’nda ve Dış İlişkiler Komisyonu’nda göreve aldık. Bu ilkler şehri Uşak için de ayrıca bir ilktir. Böylesine anlamlı bir görevi bize nasip ettiği için Cenab-ı Allah’a şükür ve siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası adına ilk kez böyle bir göreve seçilmem sadece şahsımın değil, siz değerli büyüklerim ve takım arkadaşlarımın da başarısıdır. Sizlerin verdiğiniz emek ve özveriden ötürü odamız; sadece ilimizde değil, Türkiye genelinde söz sahibi bir kurum haline gelmiştir. 

16’sı büyükşehir olmak üzere, 81 il genelindeki 365 oda ve borsa içinde ilk 20’ye girmemizde daha önce görev almış yöneticilerimizin ve odamıza bir kurum kimliği kazandırmak için görev alan idari personelimizin büyük emek ve özverileri vardır. Allah, bugün ve daha önce UTSO için elini taşın atına koyan herkesten razı olsun. Ayrıca TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB delegelerine de teşekkürü bir borç biliyorum.  Bize verilen bu görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Bu noktada yine en büyük desteği siz değerli yol arkadaşlarımdan alacağım. Artık sadece Uşak için değil, tüm Türkiye’nin ekonomik ve sosyal anlamda müreffeh günler görmesi için mesai kavramı gözetmeksiniz, gecemizi gündüzümüze katacağız.  Bize yüklenen bu görevin elbette ilimiz için de artıları olacaktır. Uşak, artık Ankara’da daha güçlü temsil edilmektedir ve sorunları ilgili makamlara daha çabuk ulaştırılacaktır.” diye konuştu. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ