Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOBB Yönetimi asil üyeliğine getirildi
31 Mayıs 2018 Perşembe 10:22

TOBB Yönetimi asil üyeliğine getirildi

Kısa bir süre önce, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu yedek üyeliğine seçilen Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, TOBB’un yönetim kurulu asil üye sayısının artmasıyla, asil üye olarak görev

Kısa bir süre önce, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu yedek üyeliğine seçilen Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, TOBB’un yönetim kurulu asil üye sayısının artmasıyla, asil üye olarak görev yapmaya hak kazandı. 25 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazetede TOBB Yönetim Kurulu üye sayısının 15’den 21’e çıktığı ilan edildi. Bu kararla, daha önce TOBB Yönetim Kurulu yedek üyeliğine seçilen UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir de, asil üye olarak görev yapmaya başlayacak. 127 yıllık tarihi bulunan UTSO’da, daha önceki dönemlerde görev alan başkanlar ve yöneticiler, konsey, komisyon ve sektör meclisi üyelikleri gibi çeşitli görevleriyle TOBB camiasında yer aldı. Geçtiğimiz Nisan ayında yapılan genel kurulla güven tazeleyen Uşak TSO Başkanı S. Selim Kandemir, TOBB Yönetim Kurulu’nda görev alan ilk Uşaklı oldu. 

İş dünyamızın en büyük kurumu olan TOBB yönetiminde yer almak, benim için büyük bir gurur

TOBB yönetimine girmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, “İş dünyamızın en büyük kurumu olan TOBB yönetiminde yer almak, benim için büyük bir gurur. 2016 yılı Temmuz ayında başlayan başkanlık sürecimizde, yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarımla sadece Uşak Ticaret ve Sanayi Odası faaliyetlerine yön vermekle kalmadık ve TOBB komite ve konseylerinde çeşitli görevler aldık. TOBB’a bağlı organlar arasında da en üst düzeydeki yere gelmemizde tüm ekibimizin çalışmalarının katkısı bulunuyor. Bizler de ortaya konan bu emekleri boşa çıkarmayacağız ve ilimizi, Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ülke ekonomisine yönelik çalışmaları, dur durak bilmeden sürdüreceğiz. Bu göreve gelmem için şahsıma verdiği destek ve güvenden dolayı başta TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, tüm TOBB delegelerine, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve mesai kavramı gözetmeksiniz çalışan UTSO yönetim kurulu üyelerine ve ekibimize, üyelerimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum. Yönetim kurulunda benimle birlikte görev alan diğer oda ve borsa başkanlarımıza da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Bize yüklenen bu görevin elbette ilimiz için de artıları olacaktır

Selim Kandemir, şöyle devam etti: “Bize verilen bu görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Bu noktada yine en büyük desteği siz değerli yol arkadaşlarımdan alacağım. Artık sadece Uşak için değil, tüm Türkiye’nin ekonomik ve sosyal anlamda müreffeh günler görmesi için mesai kavramı gözetmeksiniz, gecemizi gündüzümüze katacağız. Bize yüklenen bu görevin elbette ilimiz için de artıları olacaktır. Uşak, artık Ankara’da daha güçlü temsil edilmektedir ve sorunları ilgili makamlara daha çabuk ulaştırılacaktır” dedi. 

UŞAK TSO BAŞKANI SELİM KANDEMİR, ODANIN EĞİTİM ÇALIŞMALARINA VERDİĞİ ÖNEMİ VURGULADI

Kandemir, “Eğitim, fuar ve diğer faaliyetlerle ilgili sizlerden gelecek teklifleri de değerlendirmeye her zaman hazırız. Odamızın en büyük amaçlarından biri, üyelerinin ve dolayısıyla Uşak’ın üretimdeki çıtasını daha üst seviyelere çekmektir.  Bu bağlamda, zamanından, işinden ve ailesinden feragat ederek burada yer alan siz kıymetli yol arkadaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için değerlidir. Gönüllülük esasına göre ve hiçbir kişisel çıkar gözetmeksizin burada bulunan arkadaşlarımın mecliste konuşmasını ve fikirlerini belirtmesini temenni ediyorum. Sizler bu ilin lokomotif sektörlerine yön veren güzide bir kuruluşun karar mekanizmasını oluşturuyorsunuz.  Sadece odamız adına değil, yarın Uşak’a ve insanlığı hizmet edecek yeni nesiller için de buradasınız. Bu nedenle düşüncenizi, önerinizi veya projenizi mutlaka burada dile getirmelisiniz. Daha önce de ifade ettiğim gibi Meslek komitelerimizden yılda en az bir projeyi hayata geçirmelerini yineliyorum. Bu konuda maddi ve manevi destek sözümüz her zaman geçerlidir. 

Meslek komitelerini toplama oranımız, daha önce yıllara göre yüzümüzü güldürüyor. Fakat bizler, hep bir gün önce yaptığımız çalışmanın daha iyisini yapmalıyız. Önümüzdeki günlerde çalışan, sürekli üreten, durağanlığa yer vermeyen ve temsil ettiği mesleğe değer katan komitelerimizi ödüllendirmek istiyoruz. Komiteler kendi sektörleriyle ilgili sorun ve önerileri raporlar ve bize iletirlerse sevinirim.  Beni dinlediğiniz, her zaman yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Tekrar Ramazan ayının rahmeti ve bereketi üzerinizde olsun, Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” ifadelerini kullandı. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ