Uşak Ufuk
30 Haziran 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOKİ konutları için kura çekimi yapıldı
27 Aralık 2021 Pazartesi 07:56

TOKİ konutları için kura çekimi yapıldı

Karaağaç Mahallesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Yapımına Başlanan 729 Konut İçin Bugün Kura Çekimi Yapıldı.

Karaağaç Mahallesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Yapımına Başlanan 729 Konut İçin Bugün Kura Çekimi Yapıldı. Törende Konuşan Başkan Çakın, Bölgenin Yeni Bir Cazibe Merkezi Haline Geleceğini Söyledi. 

Kura çekimine TOKİ Başkanı Ömer Bulut, AKPartiUşak Milletvekilleri;TBMM İstihbarat ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Mehmet Altay ile İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Vali Yardımcısı Muammer Balcıve Ak Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul katıldı. 

 

YAPILAN KuraLARIN Sonucunda 729 Kişi Yeni Evine Kavuştu

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut kura töreninde yaptığı konuşmada, projenin 2022 sonunda tamamlanarak evlerin hak sahiplerine teslim edilmesinin hedeflendiğini söyledi.Uşak için toplam 2 buçuk milyar liralık yatırım yapıldığını dile getiren Bulut; kent merkezinde yapılacak Millet Bahçesi için de ihalenin tamamlandığını, proje alanı içindeki okul binalarını restore ettiklerini ifade etti.

 

Başkan Çakın’dan Emeği Geçen Herkese Teşekkür

Bugün Uşak için çok mutlu bir gün olduğunu vurgulayan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; “Hem çocuklar hem yetişkinler için sosyal donatılara, yeşil alanları ile sağlıklı bir çevre düzenlemesine sahip nitelikli konutların tamamlanmasıyla, inşallah vatandaşlarımız daha refah içerisinde bir yaşama kavuşmuş olacak. Ben bu imkanıhemşehrilerimize sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Uşak Belediyesi olarak şehrin kalkınması için birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Çakın; Anıttepe TOKİ evlerinin en kısa zamanda bir cazibe merkezi haline geleceğini düşündüklerini kaydetti.  Öte yandan TOKİ’nin sosyal konut projeleriyle ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “TOKİ’nin stratejisi, alt ve orta gelir grubuna yönelik sosyal konutlar ile gerekli hizmet birimlerini altyapılarını da tamamlayarak sunmaktır. Ülke genelinde, konut ihtiyacının en fazla olduğu alanları belirlemek üzere araştırma yöntemleri uygulayan idare, toplu konut yatırımları için uzun vadeli bir eylem planı geliştirmiştir. Bu kapsamda, özellikle yoksulluğun da etkisiyle özel sektör yatırımlarının azaldığı Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerine odaklanılmıştır. Önümüzdeki dönemde ise İdarenin faaliyetlerini İstanbul, Uşak, İzmir, Ankara, Diyarbakır ve Adana gibi ülkenin kırsal kesimlerinden büyük ölçüde göç alan büyük kentlere daha fazla yoğunlaştırması planlanmaktadır.” denildi. HABER; BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.