Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplantı yapıldı
22 Ekim 2018 Pazartesi 08:44

Toplantı yapıldı

Geri Dönüşümün Merkezi Uşak’ta, sektörde atılacak adımlarla ilgili toplantı, Vali Salim Demir başkanlığında, UTSO’da gerçekleştirildi.

Geri Dönüşümün Merkezi Uşak’ta, sektörde atılacak adımlarla ilgili toplantı, Vali Salim Demir başkanlığında, UTSO’da gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Vali Salim Demir'in yanı sıra, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı S. Selim Kandemir, İlgili Kurum Müdürleri ve diğer yetkililer katıldı. 

Geri dönüşüm sektörünün ekonomiye katkısı, yeni pazarlar ve yeni ürünler oluşturulmasının ve sektörde yaşanan sorunların ele alındığı toplantı ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir, “Uşak bir sanayi kenti olmanın yanı sıra, milattan önce de Cumhuriyetin ilk yıllarında da  şu anda da ilkler şehri olma özelliği taşımaktadır. Cumhuriyet öncesinde olduğu gibi Cumhuriyetin ilk yıllarında da tekstilin başkenti olan Uşak, bugün de en önemli tekstil merkezlerindendir. 

Tekstil de olduğu gibi geri dönüşüm ve rejenere iplik alanında Türkiye birincisiyiz. Dünya liderliği konusunda da ilk sıralardayız.  İlimizden yapılan proje başvurularından özel sektör bazında başarılı bulunup Kalkınma Ajansı'ndan hibe desteği kazanan 7 projeden 4’ü geri dönüşüm projesi. Kalkınma Ajansı’ndan destek hakkı kazanan bu projelerin hayata geçirilmesi ile  yeni ürünlerle,  yeni pazarlara ulaşmanın neticesinde ilimizin ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına çok önemli katkılar sağlanmış olacaktır. Ancak, dünya piyasasında yeni ürünlerle pazarlarda kalıcı olmanın iki önemli formülü bulunmakta. Bunlar kaliteyi bozmadan üretim miktarını arttırmak ve ürünlerimizi markalaştırmaktır. Eğer Bunları başarabilirsek başarımız kalıcı olur. Bu konuda gerek Bakanlıklarımızın gerekse Kalkınma Ajansı'nın çok ciddi hibe ve faizsiz  kredi destekleri var. Bu desteklerden İlimiz adına mümkün olduğunca çok yararlanarak önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekir. Geri dönüşümde Uşak olarak dünyanın en üst sıralarında yer almanın yanında asıl önemlisi üretimin kalitesini ve miktarını arttırarak, markalaşma yoluna giderek üretimlerimizin katma değerini arttırmamızdır. Bunun yolu da planlı ve disiplinli çalışmaktan geçer.Bugün ilimizdeki 90’ın üzerinde geri dönüşüm sektöründeki firmamızla yapmamız gereken ürünlerimizi tescil ettirip entegre tesislerle markalı konfeksyon sektörüne geçiş yapmamızdır. Bu düşüncelerle toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, Uşak sanayisinin özellikle de  geri dönüşümün önümüzdeki süreçte önünü açacak, daha farklı noktalara getirecek hamlelere yapmaya vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ