Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turan Akçay ve Aybeye sertifika verildi
19 Ekim 2021 Salı 07:17

Turan Akçay ve Aybey'e sertifika verildi

Turan Akçay ve Aybey'e sertifika verildi

Millî Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi kapsamında okullarda yürütülmekte olan ulusal/uluslararası standartlarda belgelendirme faaliyetleri kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Aybey İlkokulu ve Turhan AKÇAY İlkokulu ISO 45001: 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarını almaya hak kazandı. Sertifikanın kazanılması sürecinde iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini kuran Aybey İlkokulu ve Turhan AKÇAY İlkokulumuz belgelendirme için Millî Eğitim Bakanlığına başvurularını yapmalarının ardından gerçekleştirilen inceleme ve değerlendirmeler sonucunda başarılı kabul edilerek belge almaya hak kazandılar. İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okullara aldıkları sertifikaları takdimi sırasında yaptığı değerlendirmede TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin Türk Standartları Enstitüsü  (TSE) ve Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) tarafından hazırlandığını, dünya genelinde iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları için bir çerçeve oluşturduğunu ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "İl Merkezimizdeki iki ilkokulumuz; Aybey İlkokulu ve Turhan AKÇAY İlkokullarımız güvenli eğitim-öğretim ortamlarının oluşturulması,  çalışan ve öğrencilerin sağlık ve güvenliklerinin en üst düzeyde tutulmasını sistematik olarak takip etmek ve güvence altına almak amacıyla TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini okullarında kurdular. Sistemin tamamlanarak kurulmasını izleyen süreçte Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda bu belgeyi almaya hak kazandılar" dedi.

İl Müdürü Bülent Şahin makamında kabul ettiği Aybey İlkokulu ve Turhan AKÇAY İlkokulu müdürlerine belgelerini takdim ederek, "Belgelerin alınması sürecinde emeği geçen okul yöneticilerimizi ve müdürlüğümüzün iş yeri sağlığı ve güvenliği birimini kutluyorum" ifadelerini kullandı. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.