Uşak Ufuk
21 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
15 Kasım 2019 Cuma 08:00

TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Muay Thai Veteranlar Türkiye Şampiyonasında Uşak’ı temsil eden Savcı Göktaş (42) 85 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

Muay Thai Veteranlar Türkiye Şampiyonasında Uşak’ı temsil eden Savcı Göktaş (42) 85 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Kendisine You Tube değil Ring hocası olarak niteleyen Göktaş 10-15 Aralık tarihleri arasına Antalya’da yapılacak olan Avrupa Muay Thai Şampiyonasında birinciliği hedefliyor. Savcı’nın esas hedefi ise dünya Şampiyonluğu. Spor hayatına 5 yaşındayken boks yaparak başladığını aktaran Göktaş ; “ Kick boks, Taekwondo, Muay Thai, Wushu, Juitsu olarak devam ettim.  Bu  şampiyona hocaların şampiyonasıydı tabi Uşak’taki birçok hocaya davet geldi ama hiçbir hocamızı bu turnuvada göremedik. Hedefim  Allah nasip ederse ilk önce Avrupa Şampiyonluğu onun sonrasında da Dünya Şampiyonluğu.”

 

Göktaş’ın genç veteranlar olarak adlandırılan 40-47 yaş kategorisinde mücadele ettiğini belirtti

Veteranlar hakkında bilgi veren Uşak Şampiyon Spor Kulübü Hocası Fehmi Bilen 40 yaşını aşmış sporcuların amatör ve yarı profesyonel federasyonlar kontrolünde dünyanın her yerinde yapılan şampiyonaların bu kategoride adlandırıldığını söyledi.  Bilen veteranlarda 40-47 yaş ve 47-53 yaş olmak üzere iki gruba ayrıldığı Göktaş’ın genç veteranlar olarak adlandırılan 40-47 yaş kategorisinde mücadele ettiğini belirtti.

 

Bunu bilsinler yeter biz ilk 

önce şehrimiz sonra ülkemiz için varız bunu için çalışıyoruz

Nevşehir’de yapılan Türkiye Muay Thai Şampiyonasını anlatan Bilen; “ Savcı burada final dahil 4 maç yaptı. 2 maçını 10’ar saniyede nakavt ederek bir maçını 15 saniyede nakavt ederek sadece bir maçını normal süresinde bitirdi. Savcı’dan Avrupa Şampiyonluğunu kesin bekliyoruz, tabi önce Allah’ın izniyle, kendisine güveniyoruz. Gözümüz  Dünya Şampiyonluğunda, dünyanın bir çok ülkesinde gelen sporcuları yenerek istiklal marşını okutmaya aday bir sporcumuzdur aynı zamanda hocamızdır. Biz Uşak adına Türkiye’yi Avrupa’da temsile gidiyoruz ama Dünya’da da temsil etmek istiyoruz.  Uşak halkının manevi desteğini bekliyoruz. Bunu bilsinler yeter biz ilk önce şehrimiz sonra ülkemiz için varız bunu için çalışıyoruz. Sporda laf kalabalığıyla değil gerçek anlamda uğraşıyoruz. Sporcularımızı da temsile gönderiyoruz yetmiyor hocamızı da gönderiyoruz. Her yerde her alanda şehrimizi, ülkemizi temsil ediyoruz.”dedi.

 

Asıl hedefimiz Wushu’da bir 

dünya şampiyonu çıkarmak

Geçtiğimiz Haziran ayında Ankara’da yapılan Balkan Wushu Şampiyonasında da kulüp olarak büyük başarıları imza attıklarını hatırlatan Bilen; “ Bu turnuvada Azak Kızıldağ, Enes Kızıldağ, Esra Oruç, Sinem Selver Gürel ve Hasret Kaya isimli sporcularımız şehrimizi temsil ettiler ve 1.’lik, 2.’lik ve 3.’lük olmak üzere hepsi derece aldı. 2019 yılı içinde balkan derecesi yapmış 5 sporcumuz var. Önümüzdeki sene hedefimiz Avrupa Şampiyonası, şimdi ona hazırlanıyoruz. Asıl hedefimiz Wushu’da bir dünya şampiyonu çıkarmak. Hatice Arslan dünya 3.’sü oldu ama biz onun dışında da bir dünya şampiyonu istiyoruz. Biz Türkiye’yi temsil edecek sporcunun Uşak’tan olmasını istiyoruz bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Türkiye’de çoğu kişi Uşak’ı Karadeniz’de zannediyor, çok az tanınan bu ilin Türkiye’yi dünyada temsil etmesini ve istiklal marşını okutmasını istiyoruz. Sporcularımızla birlikte anlaşmamız bu yönde, bu şekilde konsantre oluyoruz, inşallah da başaracağız.” Şeklinde konuştu. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.