Uşak Ufuk
22 Ağustos 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UÇUŞLAR EKİM 2019A KADAR SÜRECEK
26 Nisan 2019 Cuma 08:30

UÇUŞLAR EKİM 2019'A KADAR SÜRECEK

UÇUŞLAR EKİM 2019'A KADAR SÜRECEK

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın Uşak ve İstanbul arasındaki uçuşların ay sonunda sona ereceğine dair paylaşımı, kentteki uçuşların devam edip etmeyeceğine dair soru işaretlerine neden oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, uçuşların Ekim 2019’a kadar kesintisiz olarak devam edeceğinin taahhüdünü aldıklarını ve bir sonraki dönemde de devam etmesi için gerekli görüşmelerin şimdiden başlayacağını söyledi. Altay, “Kimse bu konu üzerinden hamaset yapmasın” dedi. 

 

ÖZKAN YALIM, UÇUŞLARIN 

SONA ERECEĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

Uşak ve İstanbul arasında Türk Hava Yolları tarafından, haftanın 3 günü devam eden uçak seferlerinin Ekim 2019’a kadar uzatıldığına dair haberlerin üzerine, bir açıklama da CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’dan geldi. Yalım uçuşların Nisan ayı sonu itibariyle biteceğini, sosyal iletişim ağı facebook.com üzerinden yaptığı açıklama ile öne sürdü. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan’a tepki gösteren CHP’li Özkan Yalım, “Eyy Ulaştırma Bakanı Uşak-İstanbul uçuşlarını niye ay sonu bitiriyorsunuz? Seçimler bitti, uçuşlar da mı bitti? Sayın bakan Uşak-İstanbul-Uşak uçuşlarının devam etmesi lazım! Uşak Havalimanı‘nı sadece seçim malzemesi olarak kullanmayın! Uşaklı vatandaşlarımızı ve Uşak’taki iş adamlarını hiçe sayıyorsunuz uçuşları devam ettirin! Memleketimiz Uşak’ı bizler tanıtmaya ve Uşak ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz ama sizler Uşak’ı ve Uşaklıyı yok sayıyorsunuz!”ifadelerini kullandı. 

 

MEHMET ALTAY: KİMSE 

HAMASET YAPMASIN

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, söz konusu iddianın doğru olmadığını ve İstanbul-Uşak arasındaki uçuşların devam edeceğine dair en yetkili makamdan gerekli taahhüdü aldıklarını söyledi. Mehmet Altay, “İstanbul ve Uşak arasında uçuşların tekrar başlaması için gerek biz siyasiler, gerekse kamu ve sivil toplum kurumlarının yöneticileri yoğun bir çalışma yaptık. Şu anda uçuşların Ekim 2019’a kadar uzatılacağının net bilgisini aldık. Bir sonraki dönemde de devam etmesi için şimdiden görüşmelerimize başladık. Bu nedenle halkımız bu tip söylentilere kulak asmasınlar. Kimse bu iş üzerinden hamaset yapmasın” dedi. Altay, ilerleyen günlerde saatlerde bir düzenleme yapılması için tekrar randevu talep ettiklerini ve gerekli makamlarla görüşmelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.  

 

TUR OPERATÖRLERİ: UÇUŞLAR 

SİSTEME YAKINDA DÜŞECEK

Uşak ve İstanbul arasındaki uçuşların internet ortamında bilet satılan mecralarda Mayıs ayında boş gözükmesi dikkat çekerken, kentteki yetkili bir seyahat acentesi, şu bilgileri verdi: “Uçuşları Mayıs dönemi için görmememiz normal. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın sisteminde kayıtlar mevcut, fakat bizdeki sisteme adapte olması önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Muhtemelen ay sonunda, rezervasyon işlemlerini gerek internet ortamında ve gerekse bizim sistemlerimiz üzerinde yapabilirler”. Öte yandan AK Parti UŞak Milletvekili İsmail Güneş de “Uşak havaalanından yapılan stanbul Uşak ve Uşak İstanbul seferleri Nisan ayı sonuna kadar devam edecekti. Yapılan girişimler neticesinde yeni alınan bir kararla Eylül ayına kadar devam etmesi planlandı. Buradaki problemimiz yolcu sayısındaki düşüklük, yaklaşık doluluk oranımız %50 civarlarında. Eğer vatandaşlarımız Uşak hava alanına sahip çıkarsa istanbul-uşak ve uşak-istanbul yolculuklarını Türk Hava Yolları ile yaparlarsa ve doluluk oranımız artarsa bu uçak seferlerimiz kalıcı hale gelecektir Yoksa öbür türlü yani buna bir çözüm bulmamız zordur. Tüm Uşaklı hemşerilerimizin bu konuda hassasiyer göstereceğini ümit ediyorum. Uçaklarımız 159 kişilik olup yolcu sayıları aşağıda verilmiştir. Herkese saygılar sunarım” diye konuştu. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ