Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ulu Önder Atatürkü saygı ile andık
11 Kasım 2021 Perşembe 09:00

Ulu Önder Atatürk'ü saygı ile andık

Ulu Önder Atatürk'ü saygı ile andık

Uşak’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliği yapıldı. 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda saat 9.05’te anma için etkinlik yapıldı ve saygı duruşunda hayat bir anda durdu. Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri Atatürk Anıtına çelenk koydu ve saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, tören Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Burada yapılan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı ve ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından hazırlanan program sunuldu. Resim sergisinin ardından kapanışın yapıldığı törende Uşak Valisi Funda Kocabıyık bir konuşma yaptı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşının mimarı olduğunu ve bugünlere gelmemizde en büyük emeğe sahip olduğunu belirten Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Millî Mücadele ateşini yakarak Türk milletine bağımsızlığını armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.  Tarihte iz bırakan çok az kahramandan biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağının çok ilerisinde bir bakış açısına ve kavrayışına sahiptir. Bu yönüyle dünya gerçeklerine olan hâkimiyeti ve karakterine sindirdiği ulus sevgisiyle hayatını ve hizmetlerini Türk milletine adamıştır” dedi. 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği ise milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır” diyen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle söyledi: “19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı Türk milletinin fedakârlığı ve kahramanlığıyla kazanmış, milletin azim ve iradesini arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. 10 Kasım günleri, sadece Gazi Mustafa Kemal’i anma ve onun ebediyete irtihalinin üzüntüsünü yaşama günleri değildir. Her 10 Kasım, Ulu Önder’in bize bıraktığı en değerli emanet olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sonsuza kadar sürecek sarsılmaz bağlılığımızın bir kez daha pekiştiği gün olmalıdır. Çünkü Atatürk’ün bize bıraktığı eser sadece bir devlet olmanın çok ötesinde, Türk’ün bağımsızlığının, varlığının ve yüce değerlerinin ebediyete kadar muhafaza edileceğinin de dünyaya ilanıdır.”

Uşak Valisi Kocabıyık, “Cumhuriyet’imizi ve bağımsızlığımızı bize kazandıran kahramanlarımızın bugün aramızda olmamaları bizi derinden üzse de biliyoruz ki gerçek kahramanlar, aziz milletimizin bağrından çıktıkları gün kadar taze hatıralar ve minnet duygularıyla Türk milletinin kalbinde ebediyete kadar yaşayacaklardır. Çünkü necip milletimiz, kendisine bırakılan emanete, Türkiye Cumhuriyeti’ne, Cumhuriyet’in yüce değerlerine ve Ulu Önder’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine yükselme gayesine sıkı sıkıya bağlanarak yoluna devam edecektir. 

Varlığımıza, birlik ve beraberliğimize göz diken bütün şer odaklarını dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da tarihin tozlu sayfaları arasına gömme kudretine sahip olduğumuzu bize gösteren ve böylece varlığımıza ve bağımsızlığımıza kastedecek düşmanlarla nasıl mücadele edeceğimizi öğreten eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşlarıyla Milli Mücadele’mizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını ve mücadelesini yüce Türk milletinin varlığına adayan, önünde bütün dünyanın saygıyla eğildiği Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.” Dedi. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.