Uşak Ufuk
18 Ekim 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ULUBEY KADIN KOLLARI GÜVEN TAZELEDİ
01 Ekim 2020 Perşembe 07:03

ULUBEY KADIN KOLLARI GÜVEN TAZELEDİ

ULUBEY KADIN KOLLARI GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Uşak Ulubey İlçe Kadın Kollarında 6. Olağan genel kurul yapıldı ve Münire Ertürk tekrar başkanlığına seçildi. Uşak Milletvekili Mehmet Altay, İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı ve partililer katıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hilal Sabancı, “İl Başkanımız Sn. Fahrettin Tuğrul, Milletvekilimiz Sn. Mehmet Altay, İlçe Başkanımız, İlçe Belediye Başkanımız, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimiz, çok değerli dava arkadaşlarımızın katılımılıyla, Ulubey İlçe Kadın Kolları 6. Olağan kongremizi gerçekleştirdik. Kongrede tekrar seçilen İlçe Kadın Kolları Başkanımız Münire Ertürk ve yönetimine başarılar dilerim.  İnandığımız yolda, şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  Hilal Sabancı, gündemle ilgili de bazı açıklamalarda bulundu. Sabancı, "Azerbaycan, topraklarını müdafaa hakkına sahiptir. Karabağ bölgesi Azerbaycan toprağıdır. Ermenistan orada işgalcidir" dedi. Sabancı, “Zaten Ermenistan tarafından işgal edilmiş Azerbaycan toprakları uluslararası camianın önünde çözülmesi gereken bir sorundur. Bu sorun dururken, bir de Ermenistan, Kafkaslar'daki sulhu bozacak şekilde saldırgan, son derece şımarık bir tarzda, Azerbaycan'a karşı açık bir saldırıda bulunmuştur. Bu aynı zamanda bölge barışının ortadan kaldırılmasını amaçlayan bir provokasyondur." Dedi. 

Türkiye'nin, Azerbaycan'ın hak ve hukukunu korumak için elinden gelen her türlü çabayı ortaya koyacağının altını çizen Sabancı, "Azerbaycan'ın herhangi bir köyüne yapılmış bir saldırı, Türkiye'nin herhangi bir köyüne yapılmış bir saldırıdır. Herhangi bir Azerbaycan Türküne yapılmış bir saldırı, Türkiye'de 83 milyon insanımıza yapılmış bir saldırıdır." ifadelerini kullandı.

Hilal Sabancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun öncülüğünde fevkalade ciddi bir diplomasinin uygulandığını söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu diplomasiden inşallah Azerbaycan sonuç da alacaktır. Haklı olan, eninde sonunda mutlaka kazanır. Haklı olan bir sözden, davadan daha güçlü hiçbir şey yoktur. Ermenistan arkasına kimleri müttefik olarak dizerse dizsin, kimlerle birtakım karanlık ilişkiler içinde olursa olsun, Azerbaycan haklı davasında eninde sonunda mutlaka kazanacaktır."

Sabancı, uluslararası camiaya da çifte standartta bulunmaması çağrısında bulunarak, "Uluslararası platformda, Azerbaycan'ı köşeye sıkıştırmak ya da Türkiye'nin tezlerini bir şekilde köşeye sıkıştırmak için Ermenistan'ın haksız saldırganlığına karşı taraf olmak, aslında uluslararası alanda, uluslararası hukuku da çiğnemek demektir. Her kim Ermenistan'ın bu saldırılarına rağmen Ermenistan'a destek oluyor veya sırtını sıvazlıyorsa açıkçası Ermenistan'ın işlemiş olduğu suçların da ortağıdır." dedi.

Uluslararası camianın, Ermenistan'ın saldırılarını durdurmak için elinden geleni ortaya koyması gerektiğini belirten Sabancı, "Eğer bir taraf olacaklarsa haktan, uluslararası hukuktan yana olmaları gerekir. Bunun yolu da Azerbaycan halkının haklı davasına destek vermektir. Eninde sonunda, tekraren söylüyorum, Azerbaycan haklı davasında kazanacak, Dağlık Karabağ'da başta olmak üzere bütün işgal toprakları, inşallah eninde sonunda Azerbaycan'ın hak ettiği topraklar olarak yeniden Azerbaycan'ın olacaktır." ifadesini kullandı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.