Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK AK GENÇLİKTEN BASIN BAYRAMI MESAJI
26 Temmuz 2019 Cuma 07:03

UŞAK AK GENÇLİK'TEN BASIN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Enes Kale, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak basın camiasında görev yapan gazetecilerin bayramını kutladı.

AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Enes Kale,  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak basın camiasında görev yapan gazetecilerin bayramını kutladı. 

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla her yıl 24 Temmuz günü kutlanan Basın Bayramının anlam ve önemine değinen AK Parti Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Enes Kale,  ‘Basın her zaman için kitleler adına denetim görevi yapan ve kamuda dördüncü kuvvet olarak anılan bir güçtür. Demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biri olan basının faaliyetleri, tarafsız, etik, ilkeli, hukuka uygun olup aynı zamanda kamuoyunun kişisel hak ve özgürlüklerine saygılı olmaktır. Demokratik toplumlarda özgür ve tarafsızlık ilkesiyle icra edilen gazetecilik mesleği, çok farklı seslerin ve görüşlerin ifade edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yerel ve ulusal tüm basın kuruluşlarımız halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin görev almakta olup, bu mesleğe mensup değerli basın çalışanlarımız bu mesleği yerine getirirken de meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi de son derece önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümünde Uşak’ta ve ülkemizin dört bir yanında görev yapan tüm camianın ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, meslek hayatlarında ve çalışmalarında başarılar dilerim’’diye konuştu.   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” sözünü hatırlatan Mıllıkl şöyle devam etti: “Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Yenidünya düzeninde habere ulaşmanın internet hızında olması aynı zamanda sorumluluk yükünü arttırmaktadır. Basın, sektör olarak daima kendini yenileyerek bu sorumluluk duygusuyla önderlik ederken toplumun bütün değerlerine de duyarlı davranmayı başarabilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, ilimizde halkımızı doğru bilgilerle aydınlatan ve bu uğurda hizmet veren yerel gazete, televizyon, internet gazeteleri, radyo, dergi ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum.”  HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.