Uşak Ufuk
20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK BELEDİYESİ SATRANÇ TURNUVASI
22 Mayıs 2019 Çarşamba 08:20

UŞAK BELEDİYESİ SATRANÇ TURNUVASI

Uşak Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, ana hizmet binasında ilk defa düzenlenen Gençlik Satranç Turnuvası finali, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın katılımıyla gerçekleştirildi

Uşak Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, ana hizmet binasında ilk defa düzenlenen Gençlik Satranç Turnuvası finali, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Her yaştan sporcunun katıldığı turnuvada ilk üçe girenlere çeşitli armağanlar verildi. Uşak Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Türkiye Satranç Federasyonu Uşak İl Temsilciliği’nin iş birliği ile Uşak’ta ilk defa belediye ana hizmet binasındaGençlik Satranç Turnuvası düzenledi. Uşak Belediyesi’nin satrançseverlere sosyal medya hesaplarından da duyuru yaptığı turnuvanın açılışı, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Açık Genel olmak üzere 5 kategoride düzenlenen turnuvaya yaklaşık 123 sporcu katıldı. Turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu’na bağlı 9 hakem görev aldı. Her yaştan sporcunun katıldığı turnuvada her kategoriden finale kalan ilk 3 sporcuya top, satranç takımı ve bisiklet armağan edildi.Sporcuların hediyelerini ödül törenine katılan AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ile İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Hikmet Kahraman ile Zeynep Ceylaner ve Belediye Meclis Üyesi Osman Tekbaş takdim etti. Minik sporcuların müsabaka sonuçlarını heyecanla bekleyen veliler ise bu özel günde çocuklarının yanında oldu. Türkiye Satranç Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Yusuf Orel, her yıl çeşitli organizasyonlarla turnuvalar düzenlediklerini fakat bu yıl ilk defa Uşak Belediyesi’nin bünyesinde turnuva gerçekleştirdiklerini ve turnuvaya uluslararası pek çok sporcunun katıldığını, bundan da mutluluk duyduklarını belirtti.

Uşak Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mustafa Tunay, keyifli bir turnuva geçirdiklerini ve her yaştan sporcunun katılımıyla turnuvanın renkli görüntülere sahne olduğunu aktardı. Uşak Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na hitaben böyle bir organizasyonu düzenleyerek ev sahipliği yapmasından da özellikle gurur duyduğunu belirten Spor İşleri Müdürü Tunay, Başkan Mehmet Çakın’ın sundukları her projede kendilerine destek verdiğini dile getirdi.Destekleri nedeniyle Başkan Çakın’a teşekkürlerini iletti.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ