Uşak Ufuk
28 Haziran 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Belediyesinden yer altı otoparkı
16 Eylül 2021 Perşembe 08:19

Uşak Belediyesi'nden yer altı otoparkı

Uşak Belediyesi'nden yer altı otoparkı

Uşak Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yapımı devam eden Millet Bahçesi Projesi kapsamında, bölgeye yer altı otoparkı yapımı için ihale süreci başladı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yaklaşık olarak 17 bin 724 metrekarelik sosyal donatı ve 56 bin 345 metrekarelik Millet Bahçesi altyapı ve rekreasyon alanı için ihale sürecinin başladığını bildirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bölgede 2 katlı yer altı otoparkının da inşa edileceğini ifade etti.

Uşak Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yapımı devam eden Millet Bahçesi’ne 2 katkı yeraltı otoparkı inşa ediliyor. Projenin çevre ve altyapı düzenlemesiyle ilgili gerekli ihale süreci başladı. 14 Ekim 2021’de son teklif verme günü olan ihaleyle ilgili gerekli şartname verilen ilanla yayınlandı. İhaleyle ilgili ilanı paylaşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bölgede geniş çaplı bir çalışma yapılacağını ve yaklaşık 1 yıl içinde tüm faaliyetlerin tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Bölgede son olarak Anadolu Orhan Dengiz Lisesi’nin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin bulunduğu binaların yıkıldığını dile getiren Çakın, “Millet Bahçesi’yle ilgili çalışmalarımız devam ediyor ve çevre düzenlemesiyle ilgili ihale sürecimizi, TOKİ Başkanlığımızla birlikte başlattık. 400 gün içinde bölgedeki rekreasyon ve altyapı çalışmalarının tamamlanması hedefleniyor. Bu ilimiz için önemli bir kazanım olacaktır” dedi.

Bölgeye 2 katlı yer altı otoparkı inşa edileceğini belirten Başkan Çakın, “İlimizin ihtiyaçlarının başında otoparklar geliyor ve bu bağlamda Millet Bahçemizin bulunduğu bölgede bir yeraltı otoparkına ihtiyaç duyduğumuzu, göreve geldiğimizden bu yana sürekli ifade ettik. Bu noktada TOKİ ile de görüş birliğindeyiz ve 2 katlı yer altı otoparkının yapımı için gerekli süreci başlattık. Buraya yapılacak olan otopark, önemli bir eksikliği giderecektir” diye konuştu.Daha önce hakkında yıkım kararı verilen Uşak Öğretmenevi binasının hizmete devamı yönünde yeni bir karar alındığını dile getiren Mehmet Çakın, “Şahsen, benden önce başlayan çalışmalara yüz çevirmeme taraftarıyım ve bu noktada her zaman için toplumun menfaatini kişisel düşüncelerin önünde tutarım. Bu bağlamda, bir önceki dönem belediye yönetimi tarafından başlatılan kent park projesi için de çalışmaları takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi bu alandaki çalışmaları TOKİ yapacak ve iş bitiminde alanın kontrolü belediyemize geçecek. Daha önce hakkında yıkım kararı çıkan Uşak Öğretmenevi binamızın hizmete devamı yönünde yeni bir düşünce geliştirdik. Çünkü mevcut binamızın hala ekonomik olarak ömrünün olduğunu gördük ve yıkımdan vazgeçtik. Bu konuda gerekli girişimlerimizi başlattık ve yeni öğretmenevi olarak inşa edilen binanın da eğitim adına farklı bir alanda değerlendirilmesini istedik” dedi. Tarihi İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının da Uşak Valiliği olarak kullanılacağını kaydeden Mehmet Çakın, şöyle konuştu: “Mevcut valilik binamızı yıkacağız ve burayı vatandaşımızın nefes alma ve dinlenme alanına çevireceğiz. Valilik binamız, ilimizin güzide yapılarından biri olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü binamıza taşınacak. Diğer hizmet birimleri için de alternatifler oluşturulacak. Uşak’ın vizyonuna yakışır ve fonksiyonel bir meydanı ilimize kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız”.

HABER; BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.