Uşak Ufuk
28 Haziran 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak CHP yoksullara yardım ediyor
24 Ağustos 2021 Salı 08:55

Uşak CHP yoksullara yardım ediyor

Uşak CHP yoksullara yardım ediyor

CHP Uşak İl ve İlçe Örgütleri tarafından kurulan Uşak Halkevi, mağdur ve dar gelirli vatandaşlara  destek veriyor.  Hayırseverlerin katkılarıyla temin ettiği gerçekleri ve vatandaşların daha önce kullandığı temiz ve kullanışlı eşyaları, dar gelirli olanlara ulaştıran Uşak Halkevi, bazı öğrencilerin kıyafet ve okul ihtiyaçlarını da karşılıyor. 

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, CHP Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve parti örgütlerinde yöneticilik yapanların himayesinde çalışmalarını sürdüren Uşak Halkevi, daha önce kullanılmış ve ekonomik değerini yitirmeyen giysi, kırtasiye ve eşyaları bağışlamak isteyenlere de kapılarını açıyor. 

 

mahalleleri ziyaret ettiklerini 

ve ellerinde bulunan 

malzemeleri, vatandaşlara 

ulaştırdıklarını dile getirdi 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, kentte dar gelirli vatandaşların yoğun olarak ikamet ettikleri mahalleleri ziyaret ettiklerini ve ellerinde bulunan malzemeleri, vatandaşlara ulaştırdıklarını dile getirdi.  Uşak Halkevi’nin gönüllülük esasına göre ayakta kaldığını ifade eden Ayşe Ayaz, “Halkevi, halkın dertlerine çözüm olmak için oluşturuldu ve bu bağlamda faaliyetlerini sürdürüyor. Kısa bir süre önce mağdur bir kadına başına sokacağı bir yuva oluşturduk. Bir süre önce Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden de destek alarak, ihtiyaç sahiplerine koli dağıttık. Halkevi’nin daha fazla yurttaşımıza ulaşması ve sorunlara çözüm üretmesi için desteklenmesi gerekiyor. Bu noktada vatandaşlarımızın kullanmadığı ve ekonomik değerini yitirmeyen çeşitli eşyaları alabiliriz” dedi.

 

daha fazla soruna çözüm 

üretmek için geceli gündüz demeden faaliyetlerimizi sürdüreceğiz

Halkevi’ne destek olanlara teşekkür eden Ayşe Ayaz, “İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız ve parti örgütlerimizde görev alan tüm yönetici arkadaşlarımızın destekleriyle Halkevi’ni belli bir noktaya getirdik. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı devam ettireceğiz ve daha fazla soruna çözüm üretmek için geceli gündüz demeden faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu. 

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba da, "Halkevimiz, önemli işlere imza atıyor ve sorunların çözümünde sorumluluk alıyor. Burada görev yapan ve emek veren tüm arkadaşlarıma şahsım ve parti örgütlerimiz adına teşekkür ediyorum. CHP'nin kazandığı belediyelerde bu tip sosyal faaliyetler yoğun bir şekilde yapılıyor. Bizler de Uşak'ta ve genelde CHP'yi iktidara taşıyacağız ve sosyal belediyeciliği ve devletin nasıl olması gerektiğini ortaya koyarak, vatandaşımıza hizmet edeceğiz" diye konuştu. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.