Uşak Ufuk
21 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK CHPDE ADAYLIK YARIŞI KIZIŞIYOR
06 Ocak 2020 Pazartesi 08:00

UŞAK CHP'DE ADAYLIK YARIŞI KIZIŞIYOR

UŞAK CHP'DE ADAYLIK YARIŞI KIZIŞIYOR

Uşak CHP’de Banaz, Eşme ve Sivaslı kongreleri yapıldı ve önümüzdeki günlerde Ulubey ve Karahallı’da da başkan seçimi yapılacak. Şu anda en sıkı başkanlık yarışı ise Merkez İlçede geçiyor. CHP Uşak Merkez İlçe Başkanlığına aday olan Kudret Yörük de, çalışmalarını mahalle ve köy bazında sürdürüyor. 

Mahalle ve köyleri şimdiye kadar 2’şer defa ziyaret eden Kudret Yörük, son ziyaretini Çamyuva, Yukarı Karacahisar, Bozköy, Mesudiye, Ortaköy, Karlık, Kapaklar, Çarıkköy, Kalfa, Gücer, Kılcan ve Kediyünü köylerine yapılan Kudret Yörük, burada sadece oy verecek delegelerle değil, vatandaşlarla da istişarelerde bulunuyor. 

CHP’de delege seçimi döneminin bittiğini ve şimdi seçime odaklandıklarını belirten Kudret Yörük, Türkiye genelinde oy oranı artan ve büyükşehir belediyelerini kazanan CHP’nin Uşak’ta da başarılı olmasını kendisine gaye edindiğini kaydediyor. 

 

 Türkiye’nin ve Uşak’ın borçlarla 

boğuştuğu bir dönemdeyiz ve

 böyle bir zamanda, önceliği 

memleketimize vermemiz gerekiyor

Göreve geldiğinde, partiye daha çok gencin gelmesi için gayret göstereceğini belirten Kudret Yörük, “Bizim için önemli olan kişiler değil, partimizin ilimiz ve ülkemiz adına iktidara gelmesi ve halkımıza hak ettiği hizmetleri sunmasıdır. Bizler CHP’ye artı değer katmak ve bu yolla da ilimiz ve ülkemizde giden kötü gidişe son vermek için bu yola çıktık. Türkiye’nin ve Uşak’ın borçlarla boğuştuğu bir dönemdeyiz ve böyle bir zamanda, önceliği memleketimize vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin AKP iktidarının yol açtığı açmazdan çıkmasının tek yolu CHP’dir. Merkez ilçe başkanlığı adaylığımız döneminde, köylerimizi ve mahallerimizi ziyaret ediyoruz ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve partimizin ve şahsımızın bu konuda yapabileceklerini anlatıyoruz. Partililerimizin ve ziyaret ettiğimiz yerlerde tanıştığımız vatandaşlarımızın bize gösterdikleri teveccühten memnunuz ve son güne kadar aynı disiplinle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Yeni yıl için bir mesaj veren Kudret Yörük, “Çünkü 2019 bir kırılmanın yılıdır. 2019, kibre karşı alçakgönüllülüğü, kendisini ve yandaşlarını zengin kılmayı amaçlayana karşı hep birlikte üretmeyi ve paylaşmayı, tahammülsüzlüğe karşı hoşgörüyü savunanların yılıdır. 2019, sadece kendileri için adalet isteyenlere karşı herkes için adalet diyenlerin birlikteliğinin yılıdır. 2019, kendisi gibi düşünmeyenleri düşman görenlere karşı, fikri ve vicdani özgürlüğü savunanların yılıdır. Bu sayededir ki 2019 yılında, Mart'ın sonunu bahar kıldık. Bu başarıyı, sadece CHP’nin başarısı olarak görmüyoruz. Bu başarı, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma hedefimiz doğrultusunda kurulmuş Millet İttifakı'nın ve tüm demokratların, vatanseverlerin başarısıdır” ifadelerini kullandı. Kudret Yörük, “2020, liyakate dayalı istihdam politikasını, şeffaflığı, kuvvetler ayrılığını, parlamenter demokrasiyi savunanların, erkek egemen şiddete boyun eğmeyen kadınların ve akla, vicdana, ahlaka sığmayan dayatmaları reddeden gençlerin demokratik taleplerinin yükseldiği; hak, hukuk ve adalet uğruna verdiğimiz mücadelenin kökleştiği bir yıl olacak. 2020, siyasi iktidarın yok saydığı ekonomik krizin yarattığı ağır tablonun, toplumsal dayanışma ve planlı üretim politikasıyla ortadan kalkacağına inananların daha çok öne çıktığı bir yıl olacak. 2020, komşularımızla barış içinde yaşamak isteyenlerin, fabrika bacalarının yeniden tütmesini, çiftçimizin tarlasıyla, çocuklarımızın bilimsel, çağdaş ve laik bir eğitimle buluşmasını isteyenlerin sesinin yükseldiği bir yıl olacak. Çünkü 2020, yaşanan tüm acılara ve baskılara rağmen her şeyin güzel kılındığı 2019’un umut dolu devamıdır.”

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.