Uşak Ufuk
24 Mayıs 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak DEVA Partisi, Banazı ziyaret etti
01 Şubat 2022 Salı 07:19

Uşak DEVA Partisi, Banaz'ı ziyaret etti

Uşak DEVA Partisi, Banaz'ı ziyaret etti

DEVA Partisi Uşak İl teşkilatı köylerde temaslarda bulundu.

Uşak'ta saha çalışmalarına devam eden Deva Partisi Uşak il Başkanı Av. Yusuf Burak Erol,Yönetim Kurulu Üyeleri Banaz İlçe Başkanı Murat Ahmet Gündüz, Eşme İlçe Başkanımız Mustafa Baber Ve Beraberindeki Heyet Banaz İlçemize Bağlı Kızılhisar köyünde ziyarette bulunarak vatandaşların ve çiftçilerin sorunlarını sıkıntılarını dinledi. .

Deva Partisi Uşak İl Başkanlığı ara vermeden devam ettikleri köy ziyaretlerine Banaz İlçemizin Köylerinde devam etti. Uşak İl Başkanı Yusuf Burak Erol çiftçilere ve üreticilere vaatlerini sıralarken, “Vaatlerimiz net. Herkesin kazanılmış hakları korunacak” Deva Partimiz bütün kesime deva olacak dedi. 

Başkan Erol yaptığı açıklamada; “Partimizin açıkladığı eylem planlarını anlattık. Köylülerimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.  Deva Partisi olarak vaadlerimiz net. Çiftçimize Gübrede %50 destekleme aynı yıl içinde ödenecek. Çiftçimize yemde %50 destekleme aynı yıl içinde ödenecek. Çiftçimize mazotta ÖTV’yi kaldıracağız. Herkesin kazanılmış hakları korunacak. Sosyal politikalarda asgari ücret desteği sağlanacak” dedi. Kar nedeniyle aksayan hayata da değinen Erol, ““Ülkemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve çetin hava koşulları, afetlere yeterince hazır olmadığımızı bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koymuştur. Afet yönetiminde eşgüdümün önemi ortadayken merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasındaki çekişmelerin telafisi mümkün olmayacak hasarlara neden olduğunu son olayda da deneyimlemiş olduk. Riski yönetme, azaltma ve nihayet afete müdahalenin başarısı için ‘yerinden yönetimi’ en kritik unsur olarak görmekteyiz. Bu bağlamda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları ekipleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin eşgüdüm halinde hizmet yarışı yapacağı yere suçlama yarışına girmelerini büyük bir üzüntüyle karşılamaktayız” dedi.

Erol “Ülkemizin zorlayıcı hava koşullarının etkisi altına gireceği günler öncesinden biliniyorken, gerekli hazırlıkların yapılamamış, tedbirlerin bir türlü alınamamış, müdahalelerin zamanında ve yeterince yapılamamış olması en hafif tabiriyle iş bilmezliktir. Belediyeler meteoroloji tahminlerine göre tedbir almakta gecikmiş, valilikler ise pazar günü akşamı “özel araçla yola çıkmama” kararı vermesi gerekirken büyük bir ihmale sebep olmuştur. İstanbul özelinde afetin yaşandığı akşam saat 19:30’da AVM’lerin derhal kapatılması emri insanların sığınacağı bu mahallerin aynı anda ve acilen devre dışı kalmasıyla sonuçlanmış ve on binlerce insanın birden yollara dökülmesine sebebiyet vermiştir.” dedi. HALİL ASLAN 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.