Uşak Ufuk
24 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK DTSDEN VESTELE ZİYARET
10 Ekim 2019 Perşembe 08:21

UŞAK DTS'DEN VESTEL'E ZİYARET

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Vestel Şirketler Grubunun Manisa’da yer alan fabrikasını ziyaret etti.

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil,  Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Vestel Şirketler Grubunun Manisa’da yer alan fabrikasını ziyaret etti.

 

DTS Tasarım Merkezi hakkında 

bilgilendirme yapılarak, 

merkezin çalışmalarıyla ilgili 

sunum gerçekleştirildi

Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, DTS Tasarım Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan ve beraberindeki heyet ziyaret kapsamında Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda DTS Tasarım Merkezi hakkında bilgilendirme yapılarak, merkezin çalışmalarıyla ilgili sunum gerçekleştirildi. Vestel ürünlerine uygulanabilecek tasarımlar tanıtılarak, ürünler üzerinde uygulanan tasarımların taslakları sunuldu.

 

Vestel olarak kuruluşumuzdan 

bu yana ülkemizin değerlerini 

ortaya çıkartmak için çalışıyoruz

Ahmet Zorlu, Denizli’nin Babadağ ilçesinde 1953 yılında kurulan şirketlerinin, bugün dünya çapında bir şirket olduğunu belirterek, Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinin de bölgesel kalkınma hedefi ile yola çıkarak, dünyanın önde gelen tasarım merkezlerinden biri olacağına inandığını belirtti. Tasarım Merkezi ile ortak çalışmalar gerçekleştirilmesi için önemli adımlardan birinin atıldığını belirten Zorlu, “Vestel olarak kuruluşumuzdan bu yana ülkemizin değerlerini ortaya çıkartmak için çalışıyoruz. Grup olarak Uşak Üniversitesi DTS merkezi ile ülkemize ve bölgemize katma değer sağlayacak tüm çalışmaların içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.” şekilde konuştu. Prof. Dr. Metin Gümüş, ziyaret kapsamında üretim ile ilgili çalışmaları yerinde görme fırsatı yakaladıklarını ve işbirlikleri konusunda karşılıklı fikir alış verişi gerçekleştirdiklerini aktararak Vestel gibi yerli üretim yapan şirketlerin kültürümüzü koruyarak dünyaya açıldıklarının altını çizdi.

VESTEL HAKKINDA? Vestel Şirketler Grubu 18’i yurtdışında olmak üzere toplam 28 şirketten oluşuyor. Dünya standardındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olan Vestel, dünyaya teknoloji ihracı alanında Türkiye’nin simgesi ve gururu. Vestel, teknoloji ve tasarım geliştirme yetkinliğine dayalı çeşitlendirilmiş ürün gamı ile 155 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile elektronik sektöründe 21 yıldır ülkemizin ihracat şampiyonu.

 

16 bin kişinin üzerinde istihdamı, teknoloji geliştirme yetkinliği ve ihracattan aldığı pay ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil eden Vestel, Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri, Türkiye’de TV pazarında lider, beyaz eşya pazarında ilk üç üreticiden biri. Avrupa’nın en modern ve en güncel teknolojiyi kullanan üreticileri arasında üst sıralarda yer alan Vestel, tüm üretimini Manisa’da yer alan, Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de gerçekleştiriyor.

Vestel City

• 1.3 milyon metrekare alan üzerine kurulu Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri

• 16 bin kişinin üzerinde istihdam

• National Geographic Mega Fabrikalar belgeseline konu olan tek Türk fabrikası

 

AR-GE ve Inovasyon

• Küresel çapta 8 Ar-Ge Merkezi (5’i Türkiye, İngiltere, Tayvan, Çin)

• 1.600 kişilik dev Ar-Ge Kadrosu

• Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biri

• 2017 yılında faaliyet alanları özelinde yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketi

İhracat Bilgileri

• 155 ülkeye ihracat

• 21 yıldır Türkiye’nin ihracat şampiyonu (Elektronik)

• Avrupa TV pazarında 2. sırada

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.