Uşak Ufuk
08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Eğitim İşten sınav eleştirisi
11 Mayıs 2020 Pazartesi 07:34

Uşak Eğitim İş'ten sınav eleştirisi

Uşak Eğitim İş'ten sınav eleştirisi

Eğitim İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, sınav sistemiyle ilgili değişikliklerin öğrencileri zorlayacağını ve geçici tedbirler yerine kalıcı çözümler bulunması gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, “Doğrudan kendi alanı ve sorumluluğu olduğu halde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Cumhurbaşkanı açıklayacak" dediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) yeni tarihi kamuoyunda haklı olarak infial yaratmıştır. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrencinin ayları değil, günleri bile ders programlarına bölüştürerek çalıştığı sınavın daha önce söylendiği gibi Temmuz sonunda değil, 27-28 Haziran tarihlerinde, yani beklenenden 1 ay önce yapılacağını açıklamıştır” dedi. 

 

anlaşıldığı kadarıyla YKS tarihi, 

"iç turizmin tekrar canlanması" 

amacıyla değiştirilmiştir

“Daha bir gün önce liseliler ve velileri 1 milyonu aşkın tweet atarak sosyal medya üzerinden "YKS tarihime dokunma" dese de, bu itirazlara kulak asılmamıştır” diyen Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu konuşmasında sınavın neden erkene çekildiğine dair bir açıklama lütfedilmese de, konuşmanın sıralamasından anlaşıldığı kadarıyla YKS tarihi, "iç turizmin tekrar canlanması" amacıyla değiştirilmiştir.”

 

gençlerimizi bir ay erken sınava 

sokmak, en hafif tabirle düşüncesizlikle yapılan kötülüktür!

Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, “Turizmin eğitimden, tek adamın görüşünün milyonların talebinden, kısa vadeli ekonomik beklentilerin geleceğimiz olan gençlerin kaderinden önemli tutulmasını kınıyor ve kabul etmiyoruz! Halihazırda zaten ülkenin kötüye giden ekonomisi, karantina koşulları, eğitimdeki kesinti gibi nedenlerle bu sene sınav stresini katmerli yaşayan gençlerimizi bir ay erken sınava sokmak, en hafif tabirle düşüncesizlikle yapılan kötülüktür!

Üstelik sınav tarihini bir ay erkene çekmek, "bir gün bile evde kalınsa kardır" diyen Pandemi Bilim Kurulu'nun tavsiyeleriyle de çelişmektedir. Daha yeni kurulmuş bir Cumhuriyet iken bile Avrupa'nın dudak ısıracağı eğitim hamlelerinin yapıldığı bu memleket, böylesi eğitim düşmanlığını, insan hayatı ve geleceğinin bu kadar değersizleştirilmesini hak etmemektedir. Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na son kez çağrı yapıyoruz:Milyonlarca gencimizi mağdur edecek olan bu kararınızdan geri dönün. Gelecek, sizin küçük koltuk hesaplarınızdan çok daha büyük, çok daha ötededir. Orada yeriniz olup olmayacağını ise bugün yaptıklarınız belirleyecektir.” dedi. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.