Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak EMITTte tanıtılıyor
12 Şubat 2022 Cumartesi 04:52

Uşak EMITT'te tanıtılıyor

Uşak EMITT'te tanıtılıyor

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT 2022), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 25. kez kapılarını ziyarete açtı.

Vali Funda Kocabıyık Uşak standının açılmasıyla birlikte Milletvekili Mehmet Altay, Vali Yardımcısı Semih Cembekli, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, İstanbul Karahallılar Vakfı Başkanı Şeref Özyurt, Egeliler Birliği Dernek Başkanı Hüseyin Raşit Öz, Uşaklılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Banaz Yazı Tepe Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, oda ve meslek kuruluşları üyeleri ile bir araya geldi.

Ayrıca Uşak standını ziyaret eden Eski Sağlık ve Turizm Bakanı Bülent Akarcalı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Karabük Valisi Fuat Gürel ve Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Vali Funda Kocabıyık tarafından ağırlandı.

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’yla ilgili (EMITT 2022) değerlendirmelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık, “103 ülkeden çeşitli kurum ve şirketlerin temsil edildiği, 45 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması beklenen Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı-EMITT 2022 ülkemizin ve ilimiz turizmi açısından önemli faydalar sağlamaktadır. 9-12 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerimizi ağırlayacağımız EMITT 2022’de hazırladığımız Uşak standında ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacağız. Standımızda termal kaynaklarımız, Ulubey Kanyonları, cam teras, antik kentler, tarihi yapılar gibi turizm değerlerimizin yanı sıra Uşak halısı, Eşme kilimi, Karun hazineleri gibi kültürel değerlerimizi de tanıtma ve sergileme imkanı bulacağız. Fuarın, ilimiz turizmine önemli bir ivme kazandıracağına inanıyoruz.” dedi.

EMITT Fuarının Uşak’ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirten Vali Funda Kocabıyık, “Ülke olarak, Uşak olarak turizmden daha yüksek gelir elde etmek için fuarlara katılımı ve tanıtım çalışmalarını önemsiyorum. Fuardaki Uşak standımıza hemşehrilerimiz ve fuara gelen ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Uşak Valiliğimiz koordinasyonunda gerçekleştirilen fuara katılım sürecimize katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. UŞAK VALİLİĞİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.