Uşak Ufuk
14 Ağustos 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Gazeteciler Derneği SPyi ziyaret etti
19 Haziran 2021 Cumartesi 07:15

Uşak Gazeteciler Derneği SP'yi ziyaret etti

Uşak Gazeteciler Derneği SP'yi ziyaret etti

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) Yönetimi Saadet  Partisi  Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen'i Ziyaret Etti! Uşak Gazeteciler  Derneği  Başkanı Elif Şentürk ve yönetimdeki gazeteciler siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerine devam ediyor.Bu kapsamda siyasi parti il başkanlığını ziyaret eden Uşak Gazeteciler  Derneği  yöneticilerin ilk durağı Saadet Partisi İl Başkanlığı oldu.Uşak Gazeteciler  Derneği  Başkanı Elif Şentürk ve yönetiminde bulunan gazetecilerden Uşak Haber Saati Gazetesi ve internet sitesi sahibi Halil Çavuşoğlu, Egetv Uşak Koordinatörü  Alaattin Karahan, Uşak Esnaf Gazetesi internet sitesi sahibi İzzet Dönmez, Ege Ses Haber sitesinden İsmail Çetin, Mustafa Dinçtopal, Asrın Gazetesi sahibi  Ahmet Bilgi Özkutlu  ve Karun İnternet sitesinden Şenol Yeşilova'nın Saadet  Partisi İl binasındaki ziyaretlerinde  Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen karşıladı.

Ziyarette yerel gazetecilerin mesleki sorunları da ele alındı. Gazeteciler ile Saadet Partisi Uşak İl Başkanı  Dağgezen  samimi sohbet içersinde Uşak iline dair birçok konuyu  değerlendirdi.

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen Uşak'ta yerel gazetecileri ve medyayı yakından takip ettiğini ve sorunlarının çözülmesi konusunda herkesin ortak noktalarda hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Dağgezen yerel medya ve gazetecilik mesleği yapmanın zorluklarını bildiğini ve özellikle sosyal medya hesapları üzerinden haberciymiş gibi görünüp basın yoluyla siyasilere baskı yapan kişilere taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.  Dağgezen; "Uşak Gazeteciler  Derneği  Başkanı Elif Şentürk ve yönetimindeki gazetecilerin çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyorum. Uşak Gazeteciler  Derneği  Başkanı Elif Şentürk ve yönetimine başarılar dilerim" dedi. 31 Mart Yerel Seçimlerini değerlendiren  Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, partisinin yerel yönetim projelerinden de bahsetti. Uşak İlinin kent sorunlarını çözebilecek kadro ile seçimlere girdiklerinin altını çizen Dağgezen, Uşak Kentinin sorunlarını çözecek belediyenin Saadet Partisinin kadroları olacağının altını çizdi. Yerel Gazetecilerin sorunlarının çözülmesi için Saadet Partisi Belediyeciliğinin projelerinde de bahsetti.

Gündemle ilgili de açıklama yapan Dağgezen, “Bugün milyonlarca insan çeşitli sebeplerle evini, barkını, ülkesini terk etmiş durumdadır. Dünyanın birçok farklı noktasında çocuk, kadın, yaşlı ayırt etmeksizin yüz binlerce insan zulme ve gadre uğramaktadır. Milyonlarca insan su, gıda, sağlık ve eğitim gibi birçok temel insani haklarını dahi elde edememektedir. Ayrıca haksızlıklar, hukuksuzlar, eşitsizlikler ve ahlaki yozlaşma her geçen gün derinleşmektedir. İşte bu nedenlerle bugün ihtiyacımız olan şey; günü birlik hamasi nutuklar değil, bundan 24 yıl önce D-8’lerin kuruluşunda ortaya konan ufuk ve vizyonu hatırlamaktır. Bugün zaman; laf değil, icraat üretme zamanıdır.  Bildiğiniz üzere 14 Haziran'da Brüksel'de NATO Liderler Zirvesi gerçekleştirildi.

Her zaman olduğu gibi bu Zirve'de de insanlığın karşı karşıya kaldığı sorunlara dair somut ve kalıcı sonuçlar yine çıkmadı.Zirve aldığı kararlardan çok verilen pozlar, kim kiminle nasıl tokalaştı, kim nasıl selam verdi, kim ne giymiş gibi yersiz ve gereksiz magazin konularıyla gündem oldu. Şişme botlardan kıyıya vurarak can veren yavrular için ve tüm dünyanın gözü önünde fütursuzca katliamlar yapan ülkeleri önlemek adına hiçbir somut karar çıkmadı! Bir tarafta servetine servet katan bir avuç insan varken diğer tarafta bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç bırakılan milyonlarca insan için hiçbir karar çıkmadı! Bilindik, artık bıkkınlık veren temenniler, ikili ilişkilerin hayati önemini vurgulayan, 'stratejik ortaklıklar devam edecek' kabilinden basmakalıp cümlelerle sona eren bir Zirve daha gerçekleşmiş oldu.Bir kez daha anlaşıldı ki dünyanın karşı karşıya kaldığı problemlere neden olanlar; insanlığın kanayan yaralarına, problemlerine merhem ve çözüm olamıyor ve de olamayacaklar! Bu gerçeği görmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu. Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Elif Şentürk'te Saadet Partisi  İl Başkanı Dağgezen'e derneklerinin çalışma ve faailiyetleri hakkında bilgiler verdi.  UGD Başkanı Elif Şentürk şunları söyledi; "Dernek yönetici ve üyeleri olarak her zaman sahadayız, meydandayız. Tarafsız,  ilkeli duruşumuzla kimseyi ötekileştirmeden, iftira haberi yapmadan,  kimsenin kalemşörü olmadan, çizgimizi bozmadan yayın politikamızı sürdüreceğiz" dedi. Başkan  Dağgezen'e  ilgi ve destekleri  için teşekkür etti. Ziyaretin sonunda toplu fotoğraf çekimi yapıldı. HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.