Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Göz Merkezi’nden sonbahar için uyarılar
11 Ekim 2018 Perşembe 08:16

Uşak Göz Merkezi’nden sonbahar için uyarılar

Uşak Göz Merkezi’nden Opr. Dr. Erol Uysal, mevsim değişikliklerinin gözlerde bazı tepkimelere neden olduğunu ve bu nedenle sonbahar mevsiminde gözlere ayrıca özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Uşak Göz Merkezi’nden Opr. Dr. Erol Uysal, mevsim değişikliklerinin gözlerde bazı tepkimelere neden olduğunu ve bu nedenle sonbahar mevsiminde gözlere ayrıca özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Göz Merkezi’nden Opr. Dr. Erol Uysal, sonbaharda mevsim geçişi sebebiyle vücut direncinin düştüğünü belirtti.  Erol Uysal, tüm vücutta olduğu gibi gözde de hassasiyet olabileceğini ve sonbaharda dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.  Uysal, “Bu dönemde vücuttaki gribal semptomlar ile birlikte gözlerde ağrı, sulanma, ışığa hassasiyet ve çapaklanma daha sık izlenmektedir. Bu gibi durumlarda vücut için kullanılan sistemik antigribal ilaçlar genelde yeterli gelirken ileri durumlarda göze topikal ilaçların kullanılması da gerekli olabilmektedir” dedi. 

Kapalı alanlarda ve toplu taşımalarda enfeksiyon riskinin daha fazla olduğunu belirten Uysal, “Bu alanlarda el hijyenine dikkat edilmediği durumlarda enfeksiyon kolaylıkla yayılabilmekte ve salgınlara neden olabilmektedir. Eller temiz değilse kesinlikle el-göz teması yapılmamalıdır. Ayrıca mümkün olduğunca solunum ve damlacık yoluyla yayılabilecek hastalıklara karşı mekanların havalandırılması önerilmektedir” ifadelerini kullandı. 

HABER: ÇİĞDEM ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ