Uşak Ufuk
21 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK İL EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
24 Eylül 2019 Salı 08:17

UŞAK İL EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

UŞAK İL EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan son İl Emniyet Müdürleri kararnamesine göre, uzunca bir süredir Uşak İl Emniyet Müdürlüğü görevini üstlenen İbrahim Ergüder, Adıyaman İl Emniyet Müdürü olurken, Polis Başmüfettişi Mesut Gezer de Uşak İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi’ne göre; 49 ilin emniyet müdürü değiştirildi. Kararnameye göre Diyarbakır, Bursa, Mardin, Hakkari, Tunceli ve Şırnak, Uşak ve Adayıman emniyet müdürlüklerinde de değişime gidildi.Buna göre 2015’ten beri Uşak İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan İbrahim Ergüder de Adıyaman’a İl Emniyet Müdürü olarak atandı. İbrahim Ergüder’in yerine ise Polis Başmüfettişi Mesut Gezer atandı.

 

MESUT GEZER KİMDİR?

1993 Yılında Polis Akademisinden mezun olan Mesut Gezer İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Komiser yardımcısı olarak polislik mesleğine başladı. Gezer, Kars, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, İstanbul, Nevşehir ve tekrar İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü kadrolarında asayiş, yabancılar, trafik, havalimanı birimlerinde, İlçe Emniyet Müdürlüklerinde ve son olarak İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 

2017 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak atanan Gezer'in yeni görev yeri Uşak İl Emniyet Müdürlüğü olarak belirlendi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.