Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak KAMU SEN: HÜKÜMET SAMİMİ OLDUĞUNU GÖSTERMELİDİR
30 Mayıs 2018 Çarşamba 10:39

Uşak KAMU SEN: HÜKÜMET SAMİMİ OLDUĞUNU GÖSTERMELİDİR

Türkiye Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim beyannamesinde yer alan, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaadini sosyal medya hesabından yaptığı a

Türkiye Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim beyannamesinde yer alan, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaadini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla değerlendirdi. “Bu gelişme olumludur” diyen Türkiye Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, “Dileğimiz seçimler beklenmeden bunların yerine getirilmesidir” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, yaptığı değerlendirmede şu satırlara yer verdi; “Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaat son derece olumludur.  Bu çalışanlarımızın ek göstergelerinin 3600 olması bizim yılardır dile getirdiğimiz önemli taleplerimizdendir. Buna karşın ek gösterge sorunu unvan bazında yeniden ele alınıp, ek gösterge alamayan personele de ek gösterge verilerek, tüm ek gösterge rakamları 800’er puan artırılarak köklü bir düzenleme ile tamamen çözülmelidir. Dileğimiz seçimler beklenmeksizin Adalet ve Kalkınma Partisinin bu vaadini yerine getirmesi ve bir an önce polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasıdır” dedi. Mehmet Özkuk, “Devlet memurluğu kavramı bilinen şekliyle devam etmeli, Anayasanın 128. maddesi aynı haliyle korunmalıdır. Enflasyona dayalı maaş artışından vazgeçilmeli, kamu görevlilerine ve emekli maaşlarına refah payı verilmelidir. Emeklilere olduğu gibi memurlara da dini bayramlarda ikramiye verilmeli, adalet sağlanmalıdır. İstisnasız bütün sözleşmeli 4-B’li, idari hizmet sözleşmeli ve geçici personel kadroya geçirilmelidir. Memurlara yapılan bütün ek ödemelerin emekli maaşı ve emekli ikramiyesi hesaplamasında esas alınması, emeklilerin de eş ve çocuk yardımından faydalanması sağlanmalıdır. Vergi adaletsizliği son bulmalı, çalışanlar açısından gelir vergisi dilimleri yeniden düzenlenmelidir.

Merkezî sınava dayalı adil, güvenilir, şeffaf bir atama sistemi oluşturulmalıdır. Kamuda norm kadro uygulamasına geçilmeli ve tüm kamu görevlilerinin görev tanımı tam ve eksiksiz olarak yapılmalıdır. 657 sayılı Kanunda disiplin cezaları içerisindeki memurların iş güvencelerini zayıflatan hükümler çıkarılmalı, memurun grev ve siyaset yasağı kaldırılmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu gibi mesleklerin tehlikelerini belirleyecek, fiili hizmetten faydalanacak olan personeli güncel bir şekilde belirleyecek bir kurum oluşturulmalı, bu kurulun yapacağı çalışmalar uyarınca başta sağlık personeli, posta dağıtıcıları olmak üzere kamu görevlilerinin fiili hizmet zamları yeniden belirlenmelidir”.

HABER: ÇİĞDEM ARASLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ