Uşak Ufuk
25 Eylül 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK KENT KONSEYİ BAŞKANINI SEÇTİLER
19 Temmuz 2019 Cuma 08:17

UŞAK KENT KONSEYİ BAŞKANINI SEÇTİLER

UŞAK KENT KONSEYİ BAŞKANINI SEÇTİLER

Atatürk Kültür Merkezinde yapılan genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Genel Kurul’un açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Dr. Zafer Aydın yaptı. Aydın 4+3 yıl olarak tanımladığı 7 yıllık başkanlık dönemini değerlendirdi. Kent Konseyi olarak yaptıklarını ve yapamadıklarını anlatan Dr.Aydın özellikle son 3 yılda Uşak Belediyesi ile yaşanan olumsuzluklara değindi. Bu dönemde süreci daha iyi anlatmak için bir basın açıklaması düzenlediklerini hatırlatan Aydın ; “  Bu arada ilim mülki amirine yani Sayın Valimize ziyarette bulunduk. Dedik ki Sayın Valimiz Kent Konseyi yerinden çıkartıldı… Valimizin cevabı çok dramatikti, güler miyiz ağlar mıyız bilmiyorum ama taktir sizin, Sayın Valimiz ‘Şirketler bile binalardan uzaklaşıyor sizlerde WhatsApp grubu kurun toplantınızı oradan yapın’ dedi. Anladık ki  biz bir darbenin muhatabıyız” dedi. Bugüne gelindiğinde darbenin gerçekleşmediğini Uşak Belediye Başkanının şu an Kent Konseyine destek verdiğini söyleyen Aydın  konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “ Seçim öncesinde ve süresince Kent Konseyiyle birlikte çalışacağın, ortak akla verdiği önemi açık  açık ortaya koydu. Ben üç seçim geçirdim, bu günkü seçim kadar şeffaf bir seçim kendi adıma yaşamadım. Geldiğimiz nokta itibariyle hepimizin demokrasinin, hukukun kazandığını hepimiz görüyoruz bu anlamda mutluyum. Sözlerime Sayın Belediye Başkanı ve ekibine çok içten duygularımla teşekkür ederek son vermek istiyorum.”

Aydın’dan sonra söz alan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Kent Konseyi’nin bu güne kadar Uşak’ın faydasına birçok projeyi hayata geçirdiğini gönüllülük esasıyla üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösterdiklerini söyledi. Kuruluşundan bu güne bu konseyde emeği geçen başkan ve yönetimlerine teşekkür ederek konuşmasına devam eden Çakın ; “ İnşallah bundan sonra da başta Zafer başkan olmak üzere konseye tüm emek vermiş olanların da bundan sonraki çalışmalarda ama yönetimlerde ama dışarıdan destekleyeceklerine de yürekten inanıyorum. “  şeklinde konuştu.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Uşak’ın menfaatine olan her türlü konuda Uşak Belediyesi olarak Kent Konseyi ile birlikte projeleri ve fikirleri hayata geçirmeye devam edeceklerini vurgulayan Çakın ; “ Geçmişte yaşananlar yaşanmış bitmiştir, bundan sonra yeni şeyler söylemek lazım. Uşak Belediyesi bundan sonraki süreçte hiçbir zaman engelleyici, kapatıcı bir tutum içerisinde olmayacaktır. Daima tıkanıklıkları açma noktasında kolaylaştırıcı, şehre hizmet isteyen herkesin yanında duran bir anlayışla görev yapacaktır. Bu kapsamda Kent Konseyi’mizde kim seçilirse seçilsin, hangi arkadaşlarımız yönetime girerse girsin bizler Uşak Belediyesi olarak şehrimiz için faydalı olacak inandığımız her türlü projeye destek vereceği, yapacakları hizmetlerde onların işlerin kolaylaştırmak için gerekli katkıyı vereceğimizi huzurlarınızda bir kere daha belirtiyorum” dedi.

Belediye Başkanı Çakın’ın konuşmasından sonra Başkan Adayları harf sırasına göre kürsüye çıkarak 5 dakikalık konuşmalarla kendilerini ve yapacaklarını anlattılar. Kürsüye ilk önce Ahmet Mıdık ardından Cemil Cevher, Durdu Doğan, Melih Akman ve son olarak Yahya Kemal Pervane çıktı. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

Seçimlerin ilk 2 turundan hiçbir başkan adayı gerekli oy oranını alamadığı için 2. turda ilk iki sırayı alan Melih Akman ve Cemil Cevher 3. Turda yarıştı. Yapılan seçimde Cemil Cevher 82 oy alarak 78 oy alan Akman’ın önünde Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu.Seçimlerin ardından yeni yönetim kurulu açık oylamayla kabul edildi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ