Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK KENT KONSEYİNDEN TEPKİ
06 Ağustos 2020 Perşembe 07:30

UŞAK KENT KONSEYİ'NDEN TEPKİ

UŞAK KENT KONSEYİ'NDEN TEPKİ

Uşak Üniversitesi 1 Eylül Yerleşkesi’ndeki bazı ormanlık alanlara bina yapılmasına dair talebin Uşak Belediye Meclisi’nde kabul edilmesine tepki gösteren Kent Konseyi Başkanı Cemil Cevher, kararın çıkmasına evet oyu verenlere vicdan çağrısında bulundu. 

MİMARLAR ODASI DA ALINAN KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Önceki gün, Mimarlar Odası Uşak İl Temsilciliği’nin tepki gösterdiği ve Uşak Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı tarafından talep edilen yapılaşma izni, kentte tartışma konusu oldu. Uşak Belediye Meclisi’nde onaylanan kararla ilgili bir açıklama da Kent Konseyi Başkanı Cemil Cevher’den geldi. 

CEMİL CEVHER DE KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI

Kararın doğru olmadığını belirten Cemil Cevher, “Bu imar değişikliğini kabul edip,yapılaşma iznini verip onaylayanların yaşamları boyunca gözlerine uyku nasıl girecek?” dedi. Cevher, “İlimizin yeşil alanlara ihtiyacı vardır. Biz doğru olan karara destek çıkarız, fakat ilimize zarar verecek durumlarda da kamuoyu adına tepkimizi gösteririz. Halkımız, yeşil alanların ne pahasına olursa olsun korunmasını istiyor. Yapılaşma izni verilen alanda tescilli ağaçlarımız var ve bu noktada yetkililerin kararı bir kez daha gözden geçirmelerinde yarar var” diye konuştu. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.