Uşak Ufuk
18 Ekim 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak KOSGEB
15 Temmuz 2014 Salı 09:28

Uşak KOSGEB

Geçtiğimiz yıl Uşak’ta şube açan KOSGEB sayesinde 850 kişinin katıldığı eğitimlerin sonunda 732 genç girişimci, KOSGEB’den destek almaya hak kazandı.

Geçtiğimiz yıl Uşak’ta şube açan KOSGEB sayesinde 850 kişinin katıldığı eğitimlerin sonunda 732 genç girişimci, KOSGEB’den destek almaya hak kazandı. Destek alan girişimcilerin yarısının kadın olması dikkat çekti.  Uşak’ta bir yıl önce faaliyete geçen KOSGEB, yeni bir işyeri açan girişimcilere, 2 ila 10 kişi arasında istihdam sağladı. TÜMSİAD ile imzalanan protokol töreninde konuşan KOSGEB Uşak İl Hizmet Merkezi Müdürü Dr.Özgür Armaneri, ekonominin gelişmesi için girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Armaneri, şu ana kadar bin 100 kişinin kurslara katıldığını ve sertifika aldığını belirterek, “Sadece geçtiğimiz yıl 850 girişimciye kurs verdik. 2013 dönemini de eklediğimiz zaman bin 100 kişiye kadar çıktık. Bu yılsonuna kadar hedefimizi büyük tuttuk ve bin 500 yeni girişimciye kurs vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Tutarlı olan her projeye destek veriyoruz

Hazırlanan projelere destek verdiklerini kaydeden Armaneri, şöyle devam etti: “Bize gelen projelerin uygulanabilirliğini inceliyoruz. Projelerin istihdama ve üretime katkısı varsa destekliyoruz. Fakat çalışma ekonomiye yeni bir değer sağlamayacaksa destek çıkılmıyor. KOSGEB olarak kentte istihdamın ve üretimin artması için desteklerimiz sürüyor. Özellikle bayan girişimcilerin yoğun ilgisi var. Bu nedenle de ayrıca memnuniyet duyuyoruz”. SERKAN KARAYOL

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.