Uşak Ufuk
19 Ekim 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
11 Haziran 2019 Salı 08:12

UŞAK PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

Uşak Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Funda Kocabıyık da katıldı.

Uşak Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Özkan Yalım, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

UŞAK’TA TÖREN DÜZENLENDİ

Törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, il genelinde bayramın ilk gününün huzur ve güven içinde kutlandığını ifade ederek, “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirdik. Ramazan ayı boyunca İlimizde her kesimden vatandaşımızla bir araya gelmeye onlarla iftar sofralarında beraber olmaya çalıştık. İnfak ayı olan bu mübarek ayda hem maddi hem de manevi açıdan paylaşmanın mutluluğunu yaşarken yetimlerimizin, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzlerindeki gülümsemeye tanıklık ettik.” dedi.

Kocabıyık, “Bu mübarek bayramda aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin anne ve babalarının ellerinden öpüyor, değerli eşlerinin ve sevgili şehit çocuklarımızın, değerli gazilerimizin bayramını tebrik ediyorum.  Bizlerin huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin, yaşlı rehabilitasyon ve huzur evlerinde bulunan bir parça vefa ve sevgiye muhtaç yaşlılarımızın, sevgi evlerinde kalan miniklerimizin de özellikle bayramını tebrik ediyorum.Bayram vesilesiyle şehir dışına çıkacak, memleketlerine gidecek vatandaşlarımızdan yolculukları esnasında trafik kurallarına uymalarını, uykusuz araç kullanmamalarını, aşırı hızdan kaçınmalarını rica ediyorum. Bayramlarımız buluşma kavuşma günleri olsun, acılarla bayram sevincimizin gölgelenmesine izin vermeyelim” dedi.  Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Bayramlar; sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde hissedildiği büyüklerimizin gönül rızasının alındığı, küçüklerimizin sevindirildiği, yalnızlara ve kimsesizlere sahip çıkıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu müstesna günlerdir. Bu mübarek bayramda aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin anne ve babalarının ellerinden öpüyor, değerli eşlerinin ve sevgili şehit çocuklarımızın, değerli gazilerimizin bayramını tebrik ediyorum.  Bizlerin huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin, yaşlı rehabilitasyon ve huzur evlerinde bulunan vefa ve sevgiye muhtaç yaşlılarımızın, sevgi evlerinde kalan miniklerimizin de özellikle bayramını tebrik ediyorum.” Bayramlaşma programının ardından Vali Funda Kocabıyık, protokol üyeleri ile birlikte İl Jandarma Komutanlığını, İl Emniyet Müdürlüğü, Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Uşak Huzurevi Yaşlı Bakim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.B. ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ