Uşak Ufuk
22 Mayıs 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak protokolü Mehmet Akif Ersoyu izledi
04 Ekim 2021 Pazartesi 07:41

Uşak protokolü Mehmet Akif Ersoy'u izledi

Uşak protokolü Mehmet Akif Ersoy'u izledi

(AA) - Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve protokol üyeleri "Akif" filmini izledi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle çekilen "Akif" filmi, Uşak'ta da gösterime sunuldu.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, ilçe kaymakamları ve kurum müdürleri "Akif" filmini birlikte izledi.

Filmin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Kocabıyık, filmi izlerken çok duygulandıklarını söyledi.

Uşak'ta filme oldukça ilgi gösterildiğini aktaran Vali Funda Kocabıyık, "Bir kere daha kahraman Türk milletinin hangi mücadelelerden, hangi yollardan geçerek bize bu devleti, bu ülkeyi, Cumhuriyeti nasıl kurduğunu ve nasıl teslim ettiğini gördük, hatırladık. Biliyorsunuz bu yıl İstiklal Marşı ve Mehmet Akif yılı. Bu filmde bu anlamda güzel bir hatırlama ve anma filmi oldu. Hep beraber duygu dolu ama keyifle izlediğimiz bir film oldu. Uşak'ta da filme oldukça yoğun bir ilgi var. Bundan dolayı memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise benzer çalışmaların, bu toprakların nasıl kazanıldığını özellikle gençlere hatırlatması açısından son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Filmde emeği geçen ve katkı verenlere teşekkür eden Çakın, "İnşallah Mehmet Akif'in de dediği gibi 'Allah bu millete tekrar İstiklal Marşı yazdırmayı gerek duyurmasın.' Bizler de inşallah bu toprakların Türk'ün anayurdu olarak kalması için de gençlerimizle, çocuklarımızla birlikte korumaya, savunmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.