Uşak Ufuk
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK SAADETTEN POLEMİKLERE TEPKİ
06 Mart 2019 Çarşamba 08:05

UŞAK SAADET'TEN POLEMİKLERE TEPKİ

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Hüseyin Çakmak, son dönemlerde AK Parti ve CHP arasında süren polemiklerin gereksiz olduğunu söyledi

Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Hüseyin Çakmak, son dönemlerde AK Parti ve CHP arasında süren polemiklerin gereksiz olduğunu söyledi. Konuyla ilgili sosyal iletişim ağları yoluyla basın ve yayın kurumları ile kamuoyuna bir açıklama yapan Hüseyin Çakmak, “Son dönemde Uşak’ta farklı siyasi polemiklere şahit oluyoruz. Galiba bunlar genel siyasetin yerele yansımaları. Şunu hatırlatmak istiyorum.  Belediye seçimlerine gidiyoruz arkadaşlar. Seçtiğimiz kişi park yapacak, kaldırım yapacak, belediyeye sahip çıkacak, ranta izin vermeyecek vs vs..“İkna” edilmiş adaylar ne projeleri ile ne söylemleri ile halkın teveccühünü kazanabiliyor.. böyle olunca da ucuz polemiklerle, sataşma ile gündem oluşturulmaya çalışılıyor.Maalesef arkadaşlar!! bu oyuna hemşehrilerimiz gelmeyecektir. Çünkü asgari ücretlinin gündemi: faturalardaki fahiş fiyatlamalar, esnafın gündemi ise üzerine gün geçtikçe daha çok binen vergiler. Sanayicinin gündemi artan maliyetler ve piyasadaki istikrarsızlık, belirsizlik.. Yapılmak istenen oyun basit. Lüzumsuz sataşmalarla karşı tarafın öfkesini üzerime çekeyim böylece kendi cephemi kenetleyeyim, karşı taraf da bize zaten oy vermez ama oyları başka yere de kaymasın, kendi adayları etrafında kenetlensinler.. İbrahim Bey’in projeleri, ekibi konuşulmasın!! kutuplaşma ile seçimi götürelim siyaseti izlemeye çalışıyorlar..Seçimler öyle veya böyle geçecek ama ahiret var çok şükür.. oy için atılan iftiraların hesabı sorulduğunda “liderimiz için yaptık” derler artık.. FETÖ’cüler de Allah’ın seçtiğini sandıkları bir adamın sözlerine helal haram demeden itaat etmişlerdi.. aynı zihniyette oldukları için FETÖ ile de mücadele edemiyorlar..” dedi. 

 

HÜSEYİN ÇAKMAK: LÜTFEN ADİL OLUN

Öte yandan Çakmak, kentteki açık hava ilanları konusunda da adil olunması gerektiğini kaydetti. Çakmak, “18/02/2019 tarih ve 82751834- 140.03.01-E.116227 sayılı yazı ile Uşak’ta siyasi partilerin kullanımına sunulan İlçe Seçim Kurulunca belirtilen sabit ilan ve reklam yerleri tarafımıza ulaştı.         Fakat İlçe seçim kurulunun belirlediği alanların dışında bulunan ve Uşak Belediyesine ait olan Burma Cami arkası, Stadyum Kavşağı, Otogar kavşağı, Eski Fizik Tedavi hastanesi kavşağı, Atapark konser alanı, Atapark Özsüt Cafe yanı ,İsmet paşa caddesi, Atatürk heykeli önü 7 adet led ekran ve Atatürk Kültür merkezi karşısı 9 adet panoda bazı siyasi partilere ait reklam çalışmaları bulunmaktadır.        Söz konusu reklamların durdurulması ve afişlerin kaldırılması için gereğinin yapılması noktasında yetkileri mercilere başvuruda bulunduk. Bu alanlarda partimizin reklamlarının yayınlanması içinde gerekli yazışmaları yaptık.           Anlaşılan o ki bu yerlerde bize reklam yaptırmak istemiyorlar.        Arkadaşlar size söz veriyoruz Belediyeyi aldığımız zaman herkese adil olacağız. Siz bu adaletsizliklere göz yumsanız da, 2024 seçimlerinde Belediyemizin imkanlarından isteyen tüm siyasi partiler eşit bir şekilde faydalanacak. Çünkü biz rekabetin kaliteyi, paylaşmanın sevgiyi arttırdığına inanan bir teşkilatız. Sevgi ve saygılarımla..” ifadelerini kullandı. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ