Uşak Ufuk
29 Haziran 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Sanayisini ele alan bir toplantı yapıldı
03 Ocak 2022 Pazartesi 08:13

Uşak Sanayisini ele alan bir toplantı yapıldı

Uşak Sanayisini ele alan bir toplantı yapıldı

Uşak’ta sanayinin gelişimi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Uşak Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) 2021 yılı 2. toplantısı, Vali Funda Kocabıyık başkanlığında makam toplantı salonu’nda yapıldı.

  Toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediye Başkanı Yardımcısı Hikmet Kahraman, İlçe Kaymakamları ve diğer kurul üyeleri video konferans yöntemiyle (VKS) katıldı.

  İlin sanayisine ve teknolojisine ilişkin politika ve stratejileri belirlemek, sorunları tartışmak ve çözüm üretmek amacı olan oluşturulan kurulun 2. dönem toplantısında İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Hakan Topaç, Uşak’ın sanayi durumu hakkında sunum yaptı. 

  Toplantı’da ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin tarafından OSB’lerde kurulacak olan Mesleki Eğitim Merkezleri hakkında bilgilendirme yapıldı.  Toplantı diğer kurul üyelerinin bilgilendirme sunumlarıyla sona erdi. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.