Uşak Ufuk
21 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK ŞEHİR TİYATROSU YENİ SEZONU AÇTI
03 Aralık 2019 Salı 08:00

UŞAK ŞEHİR TİYATROSU YENİ SEZONU AÇTI

UŞAK ŞEHİR TİYATROSU YENİ SEZONU AÇTI

Yeni sanat sezonuna ‘Kocamın Nişanlısı’ oyunuyla merhaba diyen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşaklı tiyatroseverlerle buluştu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner, Gökhan Yalçın ve Mustafa Dayıoğlu’nun katıldığı komedi türünde 2 perde sahnelenen oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı.

 

‘Kocamın Nişanlısı’,bilet 

satışlarına çok önceden

 başlanmasına rağmen kısa bir 

süre öncebiletlerini tüketti

Yönetmenliğini Murat Çubukçu’nun, yönetmen yardımcılığını Mehmet Toklu’nunüstlendiği ve 7 oyuncunun muhteşem performanslarıyla sergilenen ‘Kocamın Nişanlısı’,bilet satışlarına çok önceden başlanmasına rağmen kısa bir süre öncebiletlerini tüketti.Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner, Gökhan Yalçın ve Mustafa Dayıoğlu’nun seyrettiği oyun, tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Burkay Çıvgın’ın yer aldığı sanat ekibiyle, ‘Kocamın Nişanlısı’ tiyatro severlere muhteşem bir akşam yaşattı

Ahmet Büyükuğurlu, Seçil Altındal, Saadet Kaçan, Mehmet Toklu, Melda Çağlayan, Erkin İçelli, Ceren Berfin Er’in oyuncu kadrosunda; ışık kumanda İsmail Atakan Yılmaz, ses kumanda Necip Kamiloğlu, kostüm tasarım Funda Yavaş ve Esved Petek Aksu, dekor tasarımMurat Ertaş ve sanat amiriBurkay Çıvgın’ın yer aldığı sanat ekibiyle, ‘Kocamın Nişanlısı’ tiyatro severlere muhteşem bir akşam yaşattı.

 

Çubukçu, kültür ve sanata 

verdiği önemden ve çalışmalarını destekledikleri için Başkan 

Çakın’a teşekkürlerini sundu

Oyunun sanat yönetmenliğini üstlenen Murat Çubukçu, bir aile komedisi olan ‘Kocamın Nişanlısı’nın çalışmalarına Ağustos ayında başladıklarını ve yoğun bir tempoyla hazırlandıklarını ifade etti. Çubukçu, kültür ve sanata verdiği önemden ve çalışmalarını destekledikleri için Başkan Çakın’a teşekkürlerini sundu. Başkan Çakın: “Uşak’ta Her Alanda Olduğu Gibi Tiyatroda Da Sanatçılar Yetiştirmek En Büyük Hedefimiz”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 2 saat süren oyun sonunda sözlerine, sezonun açılış oyununa yoğun katılım gösteren tüm sanatseverlere teşekkürlerini ileterek başladı. 

Başkan Çakın, “Uşak’ta eğitim, kültür, bilim, spor ve sanat alanında olduğu gibi tiyatroda da Türkiye’nin gururu olacak yeni sanatçılar yetiştirmek en büyük hedefimiz. Bir taraftan bu keyifli oyunları siz sanatseverlere sunarken, bir taraftan da bünyemizde genç yetenekleri kazandırmayı arzu ediyoruz. İnanıyorum ki pek çok tiyatro sanatçısı Uşak’tan çıkacak. Bizlere bu muhteşem geceyi yaşatan tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Başkan Çakın’ın, oyunun

 sanat yönetmeni Murat 

Çubukçu’ya çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu

Kısa bir süre önce kaybettiğimiz sanat dünyasının duayeni Yıldız Kenter’i de unutmayarak kendisini rahmetle anan Başkan Çakın, Uluslararası Emmy  Ödülleri’nde En İyi Erkek Ödülü’nü kazanan Haluk Bilginer’i de tebrik etti. Yüksek alkışlarla perdesini kapatan oyun Başkan Çakın’ın, oyunun sanat yönetmeni Murat Çubukçu’ya çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.