Uşak Ufuk
18 Mayıs 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak standıyla tanıtım fırsatı yakaladık
06 Şubat 2020 Perşembe 07:58

Uşak standıyla tanıtım fırsatı yakaladık

Uşak standıyla tanıtım fırsatı yakaladık

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve 4 gün süren Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT 2020) Uşak Valiliği öncülüğünde hazırlanan Uşak standı, ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. 94 ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi. 4 gün süren fuarda Uşak standı, Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın yanı sıra yerli ve yabancı binlerce misafiri ağırladı. 

 

 Bu tür fuarlara katılmak İlimizdeki turizm hareketliliği arttırmada büyük bir önem arz etmektedir

Uşak Valiliği öncülüğünde hazırlanan Uşak standının katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Vali Funda Kocabıyık “Amacımız ilimizin sahip olduğu zenginlikleri hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtmaktır. Bu tür fuarlara katılmak İlimizdeki turizm hareketliliği arttırmada büyük bir önem arz etmektedir. Valiliğimize ayrılan alanda termal kaynaklarımız, Ulubey Kanyonları, cam teras, antik kentler, tarihi yapılar gibi turizm değerlerimizin yanı sıra Uşak halısı, Eşme kilimi, Karun Hazineleri, Cirit gibi kültürel değerlerimizi de sergiledik. İlimize ait değerlerimiz anlatılırken, ziyaretçilerimize yöresel lezzetlerimiz olan Tarhana Çorbası ve Helva ikramında bulunduk. Fuara katılan tüm ziyaretçilerimize standımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

EMITT FUARI NEDİR?

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 60.000’in üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor. Katılımcıların profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilerle tanışmalarını sağlayan EMITT, sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir iş platformu. Fuara katılan tüm ziyaretçiler iş hacimlerini arttırma olanağına sahip. Fuara ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.