Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Ticaret Borsasını ziyaret etti
17 Ekim 2018 Çarşamba 08:33

Uşak Ticaret Borsasını ziyaret etti

Vali Salim Demir, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Vali Salim Demir, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.  Vali Salim Demir, gerçekleşen ziyarette il ve ülke ekonomisi hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

hem termal şifa hem de doğal güzellikleri ve temiz havası ile önemli bir turizm merkezi

 olmaya adaydır

Vali Salim Demir, yaptığı değerlendirmede, “Uşak ili ülkemizin önemli tekstil merkezlerinden biri olmanın yanında 5 ayrı noktasındaki termal kaynağı ile de önemli bir potansiyele sahiptir. Şu an aktif olarak işletilmekte olan Kayaağıl termal tesislerinin yanında, Banaz Hamamboğazında yapımı tamamlanan ve açılma aşamasında olan Hamamboğazı termal tesisleri ormanlık alan içinde yer alması nedeniyle hem termal şifa hem de doğal güzellikleri ve temiz havası ile önemli bir turizm merkezi olmaya adaydır. Saniyede 220 litre debili 70 derecenin üzerindeki sıcaklığıyla doğa harikası bir alanda yer alan Hamamboğazı termal kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla geçmiş yıllarda  Valilik, Banaz Belediyesi, Uşak Belediyesi ve Uşak Ticaret Sanayi Odası ortaklığında kurulmuş olan şirket çatısı altında yürütülecek çalışmaları görüşüp, sermaye artırımı ile birlikte çalışmalara hız vereceğiz” dedi. 

Dünya ölçeğinde büyük ülke olmak için disiplinli ve programlı olarak çok çalışmamız gerekir

Uşak Valisi Salim Demir, “İl Özel İdaremiz tarafından da termal alanın asfalt yollarını tamamladık. Bunun yanında ilimizdeki tabiat parkları da ilimize ayrı bir değer katmaktadır. Göğem Zafer Tabiat Parkı ve Taşyaran Tabiat Parkı’nın yolları da İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Kalkınma, tesadüfen olmayacak  topyekun bir hamledir. Cenabı Hak’kın buyurduğu gibi ‘bir günü bir gününe müsavi olan ziyandadır’. Bu nedenle Dünya ölçeğinde büyük ülke olmak için disiplinli ve programlı olarak çok çalışmamız gerekir. Biz kendimize düşeni yapacağız, işimizi iyi yapacağız. İşimizi iyi yaptığımız zamanda Cenabı Hak da bize başarıları nasip edecektir. İşimizi iyi yapmanın sonucunda Ülkemize, insanlarımıza iyi hizmet etmemiz gerekir.  Borsalar bu anlamda üretimin artması ve ekonominin kayıt altına alınması yönünden çok önemli bir fonksiyona sahiptir. Borsalar, beraber hareket etmenin yanında fiyat istikrarı konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda Uşak Ticaret borsamız da kurulduğu günden bu yana çok güzel çalışmalar yapmıştır, bundan sonra da el birliği ile işbirliği ile devam edecektir. Bizler de Devlet olarak  sorunların çözülmesi, işlerin daha iyi olması için Ticaret Borsamızla birlikte atılması gereken adımları atacağız.  Ülke olarak kalkınmanın yolu en küçük yerleşim yerlerinden geçmektedir. Bunun için de köylerimiz, kasabalarımız ve bağlı oldukları yakın ilçelerde tarıma dayalı sanayinin  geliştirilmesi gerekir. Köylerimiz kalkınır, köyde yaşayan vatandaşlarımızın refahı artarsa ilimiz, bölgemiz, ülkemiz de kalkınacaktır.” dedi. H. ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ