Uşak Ufuk
31 Ekim 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK ÜNİVERSİTESİ TASARIM MERKEZİYLE İŞBİRLİĞİ
10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:00

UŞAK ÜNİVERSİTESİ TASARIM MERKEZİ'YLE İŞBİRLİĞİ

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Veli Akgün İnşaat Seramik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında; tasarım, bilimsel-teknik alanlar, ortak projeler, fuar ve katalog faaliyetleri gerçekleştirmeyi kapsay

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Veli Akgün İnşaat Seramik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında; tasarım, bilimsel-teknik alanlar, ortak projeler, fuar ve katalog faaliyetleri gerçekleştirmeyi kapsayan protokol imzalandı. Toplantıya, Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan, Dr. Öğretim Üyesi Müge Tarhan, Öğretim Görevlisi Ceyda Sıkı, Öğretim Görevlisi Gülçin Çavdar, Öğretim Görevlisi Umut Can Çapar, Akgün Seramik Fabrika Müdürü Murat Sıratça, Tasarım Müdürü Şükriye Gevrek ve Ar-Ge Merkezi Koordinatörü Güneş Korç katıldı.

Protokol kapsamında gerçekleşen toplantıda, Eylül ayında İtalya’da gerçekleştirilecek Cersai Fuarı’nda, DTS Tasarım Merkezi ile hangi ortak tasarımların yapılabileceği konusunda görüşmeler masa yatırılarak, fuar için çalışma konuları belirlendi. Görüşmede, DTS Merkezi tarafından hazırlanan tasarımlar Akgün Seramik tasarım ekibi tarafından incelenerek, beğenilen iki tasarımın; 30x60 cm ve 20x120 cm ölçülerinde ürünler olarak hazırlanması kararlaştırıldı.

Toplantıyı değerlendiren DTS Merkez Müdürü Dr. Tarhan, “Paydaş firmamızla çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. DTS ekibi olarak firmamızın Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulunduk, ortak Ar-Ge projeleri konusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz. Tasarım merkezimizin bütün ekibi özveri ve sinerji ile çalışmakta. Tasarım ve işbirliği çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz.” dedi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin sanayi ve kamu kurumlarıyla işbirliğine devam edeceğini belirterek, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması” çalışmalarının yeni işbirlikleri ve protokollerle genişletileceğini söyledi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.