Uşak Ufuk
22 Ağustos 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE CANLANAN SESLER PROJESİ
30 Nisan 2019 Salı 08:34

UŞAK ÜNİVERSİTESİ'NDE CANLANAN SESLER PROJESİ

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerinden “CANLANAN SESLER’’ adlı proje ve Duydum ki unutmuşsun’’ Sloganı ile Nostalji yaşatarak İletişim köprüsü kuruyor.

Uşak Üniversitesi İletişim  Fakültesi  Öğrencilerinden “CANLANAN  SESLER’’ adlı proje ve Duydum ki unutmuşsun’’ Sloganı ile Nostalji yaşatarak  İletişim köprüsü kuruyor.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, Kübra Bayram, Ümit Kuyusuz, Enes Alcı’nın Halkla ilişkiler Kampanyası projesi kapsamında hazırlayıp,  Günümüzde gelişen teknoloji ile  unutulmaya yüz tutmuş Gramafon ve aktif olarak gençlerin bildiği ancak çok kullanmadığı radyonun hatırlatılması konusunda farkındalığın artırılması yönünde uyguladıkları etkinliklerle dikkat çektiler.  Proje ve etkinlikler hakkında bilgi veren ekip, öncelikle projenin fikir aşamasında yapılan araştırma sonucu, gelişen teknoloji ile gençlerin radyo ve gramafonun geçmişi hakkında  fazla bir bilgisi olmadığını tespit ettiklerini,Yaklaşık 150 yıllık tarihi bir süreci hatırlatmak ve yaşatmak için, bu yönde etkinliklerini kurguladıklarını söylediler. Projenin ilk aşaması radyo ile başladı. TRT1 Radyo da 17 Nisan 2019 saat 13:15 te yayınlanan Hayatın Sesi programına canlı yayın konuğu olarak bağlanıldı. Burada amaçlanan Projenin tanıtılması yanında, dinleyiciliğin ötesine geçerek, yaşayarak öğrenmek, Öğrenci arkadaşlarımızı cesaretlendirmek, istedikten ve çalıştıktan sonra imkansız bir şey olmadığını göstermekti.  Projenin  ikinci aşaması Uşak merkez de Üniversite öğrencilerinin genel olarak vakit geçirdiği  üç cafebelirlendi. 17 Nisan 2019 da Saat 20.00 de Uşak HanteCefe, 18 Nisan 2019 Saat 20.00 deTreehausCafe de, 19 Nisan 2019 da Edebiyat kitap evi cafede Gramafon ve Radyo dinletisinde nostaljik müzikler dinletildi. Dinleti ve Sergi  gençler tarafından ve misafirler tarafından ilgiyle takip edildi.  BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ