Uşak Ufuk
01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİLİĞİ BİNASI YIKILACAK
24 Ocak 2020 Cuma 08:18

UŞAK VALİLİĞİ BİNASI YIKILACAK

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent park kapsamında kalan tarihi İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının Uşak Valiliği olarak kullanılacağını ve mevcut binanın yıkılarak kente geniş bir meydan kazandırılacağını ifade etti

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent park kapsamında kalan tarihi İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının Uşak Valiliği olarak kullanılacağını ve mevcut binanın yıkılarak kente geniş bir meydan kazandırılacağını ifade etti.

 

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI  Mehmet Çakın, kent parkın TOKİ marifetiyle tamamlanacağını kaydetti

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, gazetecilerle yaptığı toplantıda, 2014 yılında startı verilen ve şu anda belli bir bölümü tamamlanan kent park alanıyla ilgili son gelişmelere değindi. Kendisinden önce başlayan projelere yüz çevirmeyeceğini ve bugüne kadar verilen emeklerin boşa gitmemesi için ilerleyen günlerdeki çalışmaların takipçisi olacağın anlatan Mehmet Çakın, kent parkın TOKİ marifetiyle tamamlanacağını kaydetti.

Daha önce hakkında yıkım kararı verilen Uşak Öğretmenevi binasının hizmete devamı yönünde yeni bir karar alındığını dile getiren Mehmet Çakın, “Şahsen, benden önce başlayan çalışmalara yüz çevirmeme taraftarıyım ve bu noktada her zaman için toplumun menfaatini kişisel düşüncelerin önünde tutarım. Bu bağlamda, bir önceki dönem belediye yönetimi tarafından başlatılan kent park projesi için de çalışmaları takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi bu alandaki çalışmaları TOKİ yapacak ve iş bitiminde alanın kontrolü belediyemize geçecek. Daha önce hakkında yıkım kararı çıkan Uşak Öğretmenevi binamızın hizmete devamı yönünde yeni bir düşünce geliştirdik. Çünkü mevcut binamızın hala ekonomik olarak ömrünün olduğunu gördük ve yıkımdan vazgeçtik. Bu konuda gerekli girişimlerimizi başlattık ve yeni öğretmenevi olarak inşa edilen binanın da eğitim adına farklı bir alanda değerlendirilmesini istedik. Ayrıca Orhan Dengiz Anadolu Lisesi’nin spor salonunu da iyileştireceğiz ve yıkmayacağız. Çünkü ilimizde ne kadar çok eğitim ve spor tesisi olursa, kalkınmaya ciddi anlamda katkı sağlamış oluruz” dedi.

 

MİLLİ EĞİTİM BİNASI NE OLACAK?

Tarihi İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının da Uşak Valiliği olarak kullanılacağını kaydeden Mehmet Çakın, şöyle konuştu: “Mevcut valilik binamızı yıkacağız ve burayı vatandaşımızın nefes alma ve dinlenme alanına çevireceğiz. Valilik binamız, ilimizin güzide yapılarından biri olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü binamıza taşınacak. Diğer hizmet birimleri için de alternatifler oluşturulacak. Uşak’ın vizyonuna yakışır ve fonksiyonel bir meydanı ilimize kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız”. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.