Uşak Ufuk
02 Aralık 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ, ZEKA DÖNEM BAŞKANI OLDU
06 Ağustos 2019 Salı 07:27

UŞAK VALİSİ, ZEKA DÖNEM BAŞKANI OLDU

Merkezi Kütahya'da olan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı'nın 2019 yılı 7. Yönetim Kurulu toplantısı Uşak’ta gerçekleştirildi.

Merkezi Kütahya'da olan ve Afyonkarahisar, Manisa, Uşak illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı'nın 2019 yılı 7. Yönetim Kurulu toplantısı Uşak’ta gerçekleştirildi.  Dönem Başkanı Vali Funda Kocabıyık’ın ev sahipliğinde Ulubey Kanyonları Cam Teras’ta gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toroman, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.Vali Funda Kocabıyık, toplantı öncesi dönem başkanlığını Manisa Valisi Ahmet Deniz’den devraldı. Toplantı öncesi gündem maddeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık, toplantının ilk gündem maddesinde 30 Ocak 2019 tarihinde ilan edilen, Ajansın plan, program ve stratejik öncelikleri ile uyumlu, kısa / orta vadede yatırıma dönüştürülebilecek nitelikteki fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı, fizibilite desteği programına yapılan proje başvurusunu değerlendireceklerini kaydetti.

 

Bölgemizde en az 40 atölye 

kurulmasını ve asgari 550 öğretmenin eğitim almasını hedeflemekteyiz

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “TR33 Bölgesi’nin dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak ve sürdürülebilir kılacak geleceğin nitelikli işgücünün oluşturulması amacıyla okul çağındaki çocukların tasarım, yenilikçilik, üretkenlik kapasitelerini geliştirmeye yönelik hazırlamış olduğumuz program ile Bölgemizde en az 40 atölye kurulmasını ve asgari 550 öğretmenin eğitim almasını hedeflemekteyiz. Bu kapsamda mottosu “KENDİN YAP” olan bir hareketi de başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı himayelerindeki programa ulusal düzeyde ASELSAN, Arçelik, Microsoft, Insider, Lego Education, Robotis, Clementoni firmaları ile Habitat Derneği ve Bilim Kahramanları Derneği destek olmaktadır. 2019 yılında ilan edilen, TR33 Bölgesi il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uygun başvuru sahibi olduğu YENEP kapsamında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden toplam 60 proje başvurusu yapılmıştı. Projelerin değerlendirme sürecinde son aşamaya gelindi. Değerlendirme sonuçlarını kesinleştireceğimiz listede yer alan başarılı proje sahiplerini şimdiden tebrik ediyorum”. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.