Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ 15 TEMMUZ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI
17 Temmuz 2019 Çarşamba 08:30

UŞAK VALİSİ 15 TEMMUZ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

BERKAY ÖZYAYLA// Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da bayrağımıza, bağımsızlığımıza, milli birliğimize ve demokrasimize karşı yapılmış hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır.  

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü idrak ettiğimiz bu günde 251 vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşarken cesaret ve kahramanlık destanına imza atmanın gururunu birlikte yaşıyoruz” dedi. 

“Fetullahçı Terör Örgütü tarafından milli birliğimizi bozarak, demokrasimizi ortadan kaldırmak suretiyle Ülkemizi dış güçlere karşı savunmasız hale getirme teşebbüsü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde,  Hükümetimizin kararlı duruşu, aziz milletimizin kahramanlık ve fedakârlıkla mukavemet göstermesi neticesinde bertaraf edilmiştir” diyen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle devam etti: “15 Temmuz, Türkiye’nin Devlet ve Millet olarak, dâhili bedhahlara ve onların akıl hocaları dış güçlere, tüm devlet gelenek ve yasalarını çiğneyerek oluşturdukları gizli yapılanmayla devlet yönetimini ele geçirmeye çalışan FETÖ’ye karşı kararlı duruşuyla, gerekli ve en güzel cevabın verildiği önemli bir tarihtir.”

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle devam etti: “15 Temmuz gecesi, şartlar ne olursa olsun Türk Milleti; istiklali ve istikbali tehlikede olduğunda neler yapabileceğini bir kez daha tüm dünyaya bildirmiştir. Türkiye’nin böyle hain bir darbe girişimi karşısında dahi hedeflerinden sapmayan, kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olduğu tüm dünya devletlerince anlaşılmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminde açık ve net bir şekilde millî iradeden, meşru hükümetten ve demokrasiden yana tavır koyan Uşaklı vatandaşlarıma ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Bu hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinde canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla yâd ediyor, cesaretleri ve özverileri için gazilerimize minnetimi belirtmek istiyorum. 15 Temmuz Gecesi Marmaris’te şehit edilen İlimiz Yoncalı köyünden Cumhurbaşkanlığı Koruma Polisi Şehidimiz Mehmet Çetin’e şehadetinin 3.yılında Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı; Gazimiz Fatih Kaynak’a sağlık ve afiyet diliyorum” diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.