Uşak Ufuk
30 Temmuz 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ CADDEYİ DENETLEDİ
02 Nisan 2020 Perşembe 07:12

UŞAK VALİSİ CADDEYİ DENETLEDİ

UŞAK VALİSİ CADDEYİ DENETLEDİ

Vali Funda Kocabıyık, koronavirüsün yayılmasını engellememek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında il genelinde halkın kalabalık olduğu alanlarda yaya trafiğinin sınırlandırılacağını söyledi. Vali Funda Kocabıyık, Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Hüseyin Demirbaş, Meral Batı Demirbaş ve İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer ile birlikte kentin en işlek caddesi olan İsmet Paşa Caddesi’nde incelemelerde bulundu.Koronavirüs salgını nedeniyle alınan güvenlik tedbirlerini değerlendiren Vali Funda Kocabıyık, vatandaşların birbirlerine yakın bulunmamaları, sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

Biz ilimiz genelinde 

kalabalıkları ortadan kaldırmak için daha sert tedbirler alacağız

Virüsün yayılma hızını azaltmak için gayret gösterdiklerini belirten Vali Funda Kocabıyık yaptığı değerlendirmede  “Hemşehrilerimizin sağlığı için ne gerekiyorsa yapıyoruz, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız lütfen evlerinde kalsın, zorunlu hallerin dışında sokağa çıkmasın, eğer çok özel bir sebep dolayısıyla sokağa çıkmak zorunda iseler sosyal mesafeyi korusunlar kalabalık oluşturmasınlar. Biz ilimiz genelinde kalabalıkları ortadan kaldırmak için daha sert tedbirler alacağız” dedi.

 

Caddenin giriş ve çıkışlarına gerekirse bariyerler koyup, polis ekiplerimiz 

giriş ve çıkışları kontrol edecek....

Koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla il genelinde halkın kalabalık olduğu alanlarda yaya trafiğinin sınırlandırılacağını aktaran Vali Funda Kocabıyık şunları söyledi: “İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda karar aldık, yaya trafiğini azaltacağız. İsmet Paşa Caddesi’nde uygulama bu gün itibariyle başlayacak. Caddenin giriş ve çıkışlarına gerekirse bariyerler koyup, polis ekiplerimiz giriş ve çıkışları kontrol edecek. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgeler doğrultusunda metrekareye düşmesi gereken insan sayısı kadar bu caddelere insan girişine izin vereceğiz. Bu gün üzülerek gördüm ki bazı vatandaşlarımız uyguladığımız tedbirlere aldırış etmeden sokağa çıkıp, kalabalıklar oluşturuyor. Lütfen, salgının yayılmasını engellemek için evimizde kalalım, kendimizin sağlığı, yakınlarımızın sağlığı, toplumun sağlığı için evde kalmalıyız. Gerekirse cezai işlemler uygulamak zorunda kalacağız”. Vali Funda Kocabıyık, daha sonra Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı ziyaret ederek belediyenin koronavirüsle ilgili aldığı tedbirler hakkında bilgi aldı.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.