Uşak Ufuk
25 Şubat 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi engelliler haftası mesajı yayınladı
14 Mayıs 2019 Salı 08:00

Uşak Valisi engelliler haftası mesajı yayınladı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, engelliler haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, engelliler haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Uşak Valiliği’nin resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Engellilik doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelebilecek bir kaza sonucunda da oluşabilmektedir. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinliklerinin öncelikli amacı da insanlarda bu bilinci ve duyarlılığı oluşturmaktır” diye konuştu. 

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Bir takım engellerine rağmen, hayata tutunmaya çalışan ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız, toplumumuz için birer güç kaynağıdır. Engelli vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlar oluşturulması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması, yalnızca engelli vatandaşlarımızı değil, tüm toplumu mutlu edecektir. Devlet olarak engelli vatandaşlarımızın mevcut sorunlarını çözebilmek, hiçbir engele takılmadan yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamak, sosyal yaşamın içinde daha fazla yer almalarını sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Son yıllarda; engelli çocuklarımızın eğitimi ve tüm engellilerin evde bakım hizmetinden yararlanması için devletimiz tarafından çok önemli iyileştirmeler yapılmış, engelli vatandaşlarımıza özel sektörde ve kamu kurumlarında iş imkânı veren düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Bu iyileştirmelerin daha da anlam kazanması için gerek bireyler gerekse sivil toplum kuruluşları olarak engellilerimizin sorunlarına daha fazla ilgi göstermeli, onların da sosyal yaşamın her alanında yer alabilmesi için gerekli gayreti göstermek durumundayız” dedi. 

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle devam etti: “Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve bu konudaki duyarlılığın artırılmasında katkısı olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.” Engelliler haftası hakkında? Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.  Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır. Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işle¬nir. Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ