Uşak Ufuk
31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi Eşmede halkla iftarda buluştu
16 Mayıs 2019 Perşembe 08:25

Uşak Valisi Eşme'de halkla iftarda buluştu

Vali Funda Kocabıyık Eşme’de düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Funda Kocabıyık Eşme’de düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Vali Funda Kocabıyık eşme ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunarak Eşme Belediyesince düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Funda Kocabıyık İftar yemeği öncesi Eşme ilçesinde ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında geçirdiği trafik kazasında eşi Nazike Furtuna'yı kaybeden 12.Dönem Uşak İl Genel Meclisi Üyesi Alaattin Furtuna ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. 

Ziyaretin ardından eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'e iade-i ziyarette bulunan Vali Funda Kocabıyık, başkan Çetin'in görevinde başarılar diledi.  Vali Fumda Kocabıyık Eşme Belediyesince düzenlenen İftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada “Mübarek Ramazan ayı, milletimizin iftihar edilecek hasletlerinin daha fazla ortaya çıktığı bir zamana işaret etmektedir. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin en fazla hissedildiği ve ortaya çıktığı bu rahmet ayında yüce dinimizin güzelliklerine erişebilmek ve nefsin tasallutundan sıyrılabilmek bu ayın sunduğu kutsal mesajlara vakıf olmakla mümkündür” dedi. 

Vali Funda Kocabıyık, “Ramazan, dünyanın baş döndürücü kuşatması altında daralan ruhlarımızı teskin etmek, bunalan gönüllerimize inşirah vermek, kulluk yönündeki istikametimizi tahkim etmek için eşsiz bir fırsattır. Ramazan bir bağışlanma mevsimidir. Bu huzuru ve güzelliği bütün boyutlarıyla yaşamak için iftarlarımız ihtiyaç sahipleriyle buluşma sofralarımız olsun. İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzurun, yüreklerimize sıcaklığın ve bakışlarımıza umudun hâkim olmasına fırsat verilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle bu hayırlı ve güzel iftar programının organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ramazan ayı boyunca yapacak olduğumuz tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu ayın hemşehrilerimize, Ülkemize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu. İftar sonrasında şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık daha sonra Eşme İlçesinden ayrıldı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ