Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi Eşmede iftar açtı
15 Nisan 2022 Cuma 04:55

Uşak Valisi Eşme'de iftar açtı

Uşak Valisi Eşme'de iftar açtı

Vali Funda Kocabıyık Eşme Belediyesince düzenlenen iftar programında şehit aileleri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Programa Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Eşme Kaymakamı Murtaza Ersöz, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Müftüsü Kazım Güzel, şehit aileleri, gaziler, köy ve mahalle muhtarları katıldı. 

İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada “Türk milleti olarak asırlardır vatan bildiğimiz bu topraklardayız. Asırlardır bu coğrafyada adalet, kardeşlik, huzur ve güvenliği tesis etmek için mücadele ediyoruz. Hakk’ı tutup kaldırmayı, daima mazlumun ve Hakk’ın yanında olmayı kendimize şiar edinmiş necip bir millet olarak kültürümüz, geleneğimiz ve göreneklerimizle bu topraklarda köklü, büyük ve zengin bir medeniyet inşa ettik.   Bu medeniyet; şehitlerimizin, gazilerimizin ve onların yakınları olan sizlerin emsalsiz fedakârlığıyla kuruldu. Bu büyük fedakârlığın mimarları olan şehitlerimizi, gazilerimizi ve onların bize emaneti olan yakınlarını her zaman baş tacı edeceğiz. Bu vesileyle, mübarek Ramazan ayında iftar soframızı bizimle paylaştığınız ve bizi şereflendirdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

  Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Bizim inancımızda şehitlik, en yüce makamlardan biri olarak ilahi bir müjdeyle haber verilmektedir. Böylesine yüce bir makama, tarihte emsali görülmemiş bir fedakârlıkla kavuşma rahmetine nail olan şehitlerimizin manevi mirası, Türk milletinin en değerli hazinesi olmuştur. Şehitlik yolunda gözünü kırpmadan yürürken vatan uğruna gazilik mertebesine ulaşan kıymetli gazilerimiz de bu kutlu yürüyüşün yeryüzündeki anıtlaşmış timsalleridir.

Şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla kurulan aziz vatanımızda, milletimizin demokratik hak ve kazanımlar ölçüsünde müreffeh bir yaşam sürebilmesi ve düşüncelerini, taleplerini gerekli mercilere iletebilmesi için görev yapan muhtarlarımız da çok önemli bir vazife üstlenmişlerdir. Muhtarlarımız, seçilmiş yerel temsilciler olarak milletimizin demokratik yaşamında ilk ve en önemli halkadır.”

  ftar programına katılan muhtarlara da hitap eden Vali Funda Kocabıyık, “Vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynamalarının yanında, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında da önemli bir görevi yerine getiren muhtarlarımız; sorunları tespit etme, sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirme, çözüme yönelik yapılan çalışmaları takip etme bilinciyle vatandaşlarımıza hizmetin götürülmesi noktasında en büyük yardımcılarımızdır. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken Ramazan-ı Şerifinizin mübarek olmasını diliyorum. Bu ay boyunca tutacağımız oruçların, yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu mübarek aya huzurla ulaşmamıza vesile olan şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Değerli gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür sürmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bugün iftar soframızı bizimle paylaşan kıymetli muhtarlarımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum.” diye konuştu. İftar sonrasında şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık daha sonra Eşme İlçesinden ayrıldı. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.