Uşak Ufuk
21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret etti ve kadın meclis üyeleriyle bir araya geldi
11 Mart 2021 Perşembe 09:20

Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret etti ve kadın meclis üyeleriyle bir araya geldi

Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret etti ve kadın meclis üyeleriyle bir araya geldi

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret etti, kadın personelin kadınlar gününü tebrik etti ve Uşak Belediye Meclisi’ndeki kadın üyelerle bir araya gelerek kentle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yoğun bir program yaptı. İlk olarak Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret eden Başkan Mehmet Çakın, burada günün anlam ve önemiyle ilgili bir mesaj verdi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık’a çiçek takdim eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kadınların toplumda önemli bir yerinin olduğunu ifade etti. Kadının toplumumuzda daima önemli ve öncelikli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Çakın, sevgi dolu yürekleriyle ve fedakarlıklarıyla kadınların dünyaya değer kattığını dile getirdi.

“Onlar bir anne, bir eş, bir evlat ve kardeş olmaktan öte varlığıyla yaşama renk katıyor.” diyen Başkan Mehmet Çakın, “Kadınlarımız dünyaya unutulmaz ve eşsiz izler bırakmıştır. Gerek dünya tarihinde ve gerekse milli tarihimizde kadınların imzasını taşıyan birçok değerli çalışma, eser ve miras mevcuttur. Hayatın her alanında var olan kadınlarımız, şefkatli ve merhametli dokunuşlarıyla örülmüş güçlü gelenekler inşa etmiştir. Şüphesiz ki, her kadın toplumdaki huzur ve refahın inşasında çok önemli bir görev üstlenmektedir.” dedi.

 

“Kadınları önceleyen bir yönetim anlayışı”

Kadınların ortaya koyduğu fedakârlığın, özverili çalışmaların ve üretkenliğin farkında olduklarını ifade eden Çakın, “Kadınların sağlıklı ve huzurlu bireyler olarak toplumumuzda yer alması için bizler de üzerimize düşen ne varsa hassasiyetle yerine getiriyoruz. Belediyemiz içerisinde de onlarca kadın personelimizle ve kadın başkan yardımcılarımızla bu şehirde güzel izler bırakıyoruz. Kadınlarımızı daima önceleyen ve onların her anlamda dahil olduğu bir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle hayata anlam katan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu. 

Başkan Çakın’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eden Uşak Valisi Funda Kocabıyık da, “Tarihimizde, Türk toplumunun inşasında kadının gücü ve emeğinin karşılığı, onu her zaman kıymetli konumda tutmuştur. İnancımız gereği de “yaratılmışların en şereflisi” olarak görülen insanın hayata getirilme mükâfatının kadına verilmiş olmasıyla, kadın her zaman baş tacı edilmiştir. Bu değerlerle birlikte kadınlar, doğuştan gelen hak ve sorumluluklarının bilincinde olarak sınavlar vermiş ve bu sınavları her zaman başları dik olarak geçmiştir” dedi. Vali Kocabıyık, “Kadın; aklıyla, gücüyle, sağduyusuyla, özveri ve çalışkanlığı ile medeniyetlerin ve değerlerin oluşmasında öncül bir rol oynamıştır. Tarihin her döneminde, tüm zorlu zamanlarda bile, insanın varlığı, huzuru ve refahı için önemli roller üstlenip bu rolleri en başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. Gelecek nesillerin inşasında, ülkenin ekonomik ve sosyal olarak kalkınmasında aklı ve bilgeliğiyle gücünü bu amaçlarla kullanmış, üstün gayret göstermiştir. Düzenin sağlanmasında, değerlerin geleceğe aktarılmasında, nesillerin yetiştirilmesinde göstermiş oldukları fedakârlıklar; inanç, kararlılık, sevgi ve merhamet duygusunun en güçlü hâli olarak takdiri her zaman hak etmiş, hayranlık uyandırmıştır. Kadınlarımızın, ne yazık ki bugün, karşılaştıkları kötü muameleler toplumumuzun yüzyıllardır emek emek oluşturduğu değerlere ve inancımıza yakışmamakta, vicdan ve akıl terazisinde asla yer bulmamaktadır. Ayırım yapmaksızın tüm insanları eşit gören bir toplumun mensupları olarak bu tür davranışların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz, toplumumuzun anlayışına uymayan bu tür davranışları gerçekleştirenlerin zihniyetleri ile her zaman mücadele edeceğiz. Devlet yönetiminde, siyasi, askeri, ekonomik, kültürel faaliyetlerde, sanatta, edebiyatta ve sporda başarıdan başarıya koşan özellikle evlatlarımızın geleceği için çaba veren tüm kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Hayatın her alanını, varlığı ile güzelleştiren, umut kaynağı olan kadınlarımızın haklarının savunucusu olmaya devam edeceğiz” dedi. Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bu ziyaretin ardından Uşak Belediye Meclisi’ndeki kadın üyelerle bir araya geldi.  Başkan Çakın, Zeynep Ceylaner, İlknur Ertuğrul, Züleyha Yıldırım, Özgül Şeker Çiftçi, Nurten Bakır, Alev Ketboğa ve Dilek Salepçi ile bir araya gelerek, Meclis Üyelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığını bildirdi. Başkan Çakın, kadın meclis üyelerine birer çiçek takdim etti. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.