Uşak Ufuk
30 Temmuz 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ KARNE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI
21 Ocak 2020 Salı 07:11

UŞAK VALİSİ KARNE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

UŞAK VALİSİ KARNE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Uşak'ta 61 bin 431 öğrenci karne alarak iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Uşak Şefkat İlkokulu'nda yarıyıl tatılı için düzenlenen törende öğrenciler, karnelerini Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan aldı. 

 

Anne ve babalarımız, öğrenci 

velilerimiz çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeye özen göstersinler

Vali Kocabıyık, eğitim öğretim yılının ilk yarısının sorunsuz şekilde tamamlandığını ve il genelinde 61 bin 431 öğrencinin karne aldığını söyledi. Vali Funda Kocabıyık gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün ülkemiz genelinde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Şefkat İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıtıp heyecan ve sevinçlerini paylaştık, onların mutluluklarına ortak olduk. Sevgili öğrencilerimize tatillerini kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunarak geçirmelerini, her fırsatta bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Anne ve babalarımız, öğrenci velilerimiz çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeye özen göstersinler. Tüm öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.

 

 proje kapsamında oluşturulan 

sınıflarımız Şefkat İlk ve Ortaokulu bünyesinde hizmete girmiştir

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Funda Kocabıyık, öğretmen ve velilerle de bir süre sohbet etti. Karne töreninin ardından Vali Funda Kocabıyık, okul binası içinde Geleceğin Sınıfı Laboratuvarı (Future Classroom Lab) projesinde düzenlenmesi tamamlanan iki sınıfın açılışını gerçekleştirdi. Geleceğin Sınıfı Laboratuvarlarının hizmete girmesiyle ilgili olarak bir açıklama yapan Vali Funda Kocabıyık, “Uşak’ta ilk, Türkiye’de de altıncı olarak uygulamaya konulan Geleceğin Sınıfı Laboratuvarı (Future Classroom Lab) projesinde, 27 öğrenci kapasiteli ilkokul 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine hizmet verecek Şefkat ilkokulu-Ortaokulu bünyesinde hazırlanan iki sınıfımızı öğretmen, veli ve öğrencilerimizle birlikte açtık. Brüksel’deki Avrupa Okul Ağı koordinasyonunda akredite edilmiş ve MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında oluşturulan sınıflarımız Şefkat İlk ve Ortaokulu bünyesinde hizmete girmiştir. Bizim için geleceğe yapılacak en önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Bu sınıfların yapımına ve hazırlanmasına katkı sağlayan hayırsever vatandaşlarımız Av. Ufuk Tufan ve işadamı Deniz Macit’e teşekkür ediyorum. Okulumuz bünyesinde Bakanlığımızın katkılarıyla ortaokul öğrencilerimizin dönüşümlü olarak faydalanacağı 35 öğrenci kapasiteli bir sınıfımız daha hazırlanıyor, sayıları daha da artacak bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

an Av. Ufuk Tufan ve işadamı 

Deniz Macit’e teşekkür

 ederek birer plaket verdi

Vali Funda Kocabıyık açılışı gerçekleştirilen sınıfların yapımına katkı sağlayan Av. Ufuk Tufan ve işadamı Deniz Macit’e teşekkür ederek birer plaket verdi. Karne töreni ve sınıf açılışlarına, Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.