Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK, KARAHALLI’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
15 Kasım 2018 Perşembe 07:59

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK, KARAHALLI’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Uşak’taki ilçeleri ziyaret ve incelemelerine devam eden Vali Funda Kocabıyık, Banaz ve Eşme’den sonra Karahallı ilçemize gitti.

Uşak’taki ilçeleri ziyaret ve incelemelerine devam eden Vali Funda Kocabıyık, Banaz ve Eşme’den sonra Karahallı ilçemize gitti. İlk olarak Karahallı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, hükümet konağı önünde Kaymakam Önder Çengel ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Kaymakam Önder Çengel’den ilçenin durumu hakkında brifing alan Vali Funda Kocabıyık, ziyaretinin ardından tarihi Clandras Su Kemeri ve aynı bölgede yer alan Anadolu’nun ilk elektrik santralinde incelemelerde bulundu. İnceleme ve ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı ve Meral Batı Demirbaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal eşlik etti.

Vali Funda Kocabıyık Karahallı ilçe ziyaretine ilişkin yaptığı değerlendirmede “Uşak ilimizdeki üç organize sanayi bölgesinden birisi de Karahallı ilçemizde bulunuyor. İlçemiz bu yönüyle il ve ülke ekonomisine katkı sağlamakla birlikte sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Karahallı’da Anadolu’nun ilk elektrik santralleri arasında yer alan, merhum Adnan Menderes döneminde yaptırılan ve bugün hale hizmet veren bir tesisimiz var ve bu tesis ilçeye ayrı bir önem katmaktadır. Cılandıras köprüsü ve içinde bulunduğu Büyük Uşak Kanyonu ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken bölgenin tanıtımına daha fazla ağırlık vereceğiz” dedi. Vali Funda Kocabıyık, Karahallı ziyareti dönüşünde Yoncalı köyünde yer alan, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Marmaris’te düzenlenen saldırıda şehit olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın koruması Mehmet Çetin’in kabrini ziyaret ederek dua etti.

HABER: HALİL ASLAN 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ