Uşak Ufuk
23 Ekim 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UŞAK VALİSİ KOCABIYIK, KARAHALLIYI ZİYARET ETTİ
25 Haziran 2019 Salı 08:44

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK, KARAHALLI'YI ZİYARET ETTİ

Clandras Köprüsünde düzenlenen doğaya keklik salımı etkinliğinin ardından Karahallı ilçesini ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, hükümet konağı önünde Kaymakam Önder Çengel ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Clandras Köprüsünde düzenlenen doğaya keklik salımı etkinliğinin ardından Karahallı ilçesini ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, hükümet konağı önünde Kaymakam Önder Çengel  ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Funda Kocabıyık, Karahallı Kaymakamı Önder Çengel’i makamında ziyaret ederek İlçede yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam Önder Çengel’den bilgi aldı.

Vali Funda Kocabıyık, Kaymakam Önder Çengel’i ziyaretinin ardından Karahallı Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda  Karahallı köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Karahhallı Kaymakamı Önder Çengel'in, Karahallı ilçesi ve ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgiller verdiği açış konuşması ile devam etti.

Açış konuşmasının ardından toplantıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, düzenli olarak yapmaya devam ettikleri toplantılarla ilçe ve köylerimize yapılan yatırımları yerinde görüp, sorun ve ihtiyaçları birinci ağızdan dinleyerek en iyi çözümü üretmeyi amaçladıklarını kaydetti. 

 Karahallı İlçesi köy ve mahalle muhtarları toplantısına Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Vali Yardımcıları Ömer Kalaylı, Hüseyin Demirbaş, Karahallı Kaymakamı Önder Çengel, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

 

Vali Funda Kocabıyık, doğal dengenin korunması adına Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından üretilen 400 adet kekliği tarihi Clandras Köprüsünde doğaya saldı.  Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Karahallı Kaymakamı Önder Çengel,  İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir,  Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin’in katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Vali Funda Kocabıyık, “Tabiatta, doğal dengenin korunması çok önemlidir. Şehirleşme, sanayi atıkları, bilinçsiz tüketim maalesef tüm dünyada tabiatın doğal dengesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle biz de Uşak’ta doğal dengenin korunmasına katkılar sağlamak için her yıl 2 bin kekliği ilimizin çeşitli bölgelerinde doğaya salmaktayız” dedi 

 

Tarihi Clandras Köprüsü yanında 

Pepuza antik kenti ile doğal 

güzellikler  iç içe yer almaktadır

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün Tarihi Clandras Köprüsü bölgesinde 400 kekliği doğaya saldık. Karahallı ilçemiz sınırları içinde yer alan bölgede Tarihi Clandras Köprüsü yanında Pepuza antik kenti ile doğal güzellikler  iç içe yer almaktadır.  Yaptığımız bu etkinlikle kamuoyunun dikkatini ‘doğaya saygı duymaya mecbur olduğumuza’, ‘doğa ile insanın uyum içinde yaşamasına’, ‘tabiatın sadece bize ait olmadığının fark edilmesine’ çekmeyi hedefliyoruz. ” 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.